Právě je 25 dub 2024 23:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2014 15:00 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Pár fotek aby měl hashpi možná trochu inspirace ;)

Všechno co je na fotkách jsem vymyslel a hlavně postavil sám za pomocí otce. Jelikož ale nemáme žádné truhlářské vybavení-stroje, až na cirkulárku a pilku šukalku, neboli přímočarku a drobné ruční nářadí, některé věci co byly potřeba hoblovat, popř zaříznout napřesno, kde to bylo vidět, nebo bylo prostě potřeba aby byl řez přesný, dělal truhlář. Všechno je ale z nakoupených hranolů, hoblovaných prken a palubek abychom byly co nejvíce soběstační.

-šestihranný pískoviště je výmysl manželky, jelikož přece nebudeme mít čtyřhranné jako všichni :mrgreen:
-stojina na klouzačku je navržená tak, aby se dovnitř vešel schovat šlapací traktor a ostatní plastové hračky, výška patra je podle klouzačky a vše ostatní tak nějak vyplynulo :lol:
-a domeček, který ještě není úplně hotový (chybí kleština nad terasou, plůtek na terase a okenice) není úplně mým nápadem, ale obšlehnutý-sic nijak dramaticky, ale viděl jsem inspiraci a proč vymýšlet vymyšlené :twisted: tak jsem prozkoumal co mi doma zbývalo za materiál, zbytek jsem dokoupil a dal se do práce. Rozhodl jsem 14dní před synovými narozeninami, že mu ho postavím a stihl jsem to (po práci a o víkendech)

Když jsem se ve 14ti letech rozmýšlel kam půjdu dál na střední, rozmýšlel jsem mezi truhlářem a autoklempířem.... vyhrály auta i proto že je brácha automechanik a už se přes 10 let soukromě živím opravami karoserií.... ale ten truhlář kdesi v koutku duše furt dřímá :lol: a možná si to taky kompenzuju modely letadel ;)
Příloha:
P5031481.JPG
P5031481.JPG [ 137.53 KiB | Zobrazeno 4595 krát ]
Příloha:
P5031482.JPG
P5031482.JPG [ 122.31 KiB | Zobrazeno 4595 krát ]
Příloha:
P5031476.JPG
P5031476.JPG [ 130.57 KiB | Zobrazeno 4595 krát ]
Příloha:
P5031477.JPG
P5031477.JPG [ 117.08 KiB | Zobrazeno 4595 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2014 20:27 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Šikovný kluk ;) To musí mít doma rodinka radost z takového šikovného tatínka :D
To já se truhlářem vyučil :D , pak jsem šel ještě na stavební průmyslovku. Žívil jsem se převážně stavařinou, ale truhlařinu dělám doma občas po práci.
Chaloupku jsem chtěl velkou, aby se mu tam vešel traktor, sekačka , motorka,.. :lol: Pískoviště má čtverec, ale velký a přikrýváme ho takovou zelenou sítí co se dává na ploty, aby mu tam nekálely kočky. A skluzavku bych pak chtěl udělat něco jak máš ty a k tomu ještě další věž nebo 2 propojené mezi sebou pružným mostem, rourou. Takovou opičí dráhu :lol: Skluzavku zatím nevím jestli menší a nebo větší, ale ta větší stála 7 litrů a to už se mi tolik dávat nechce. Zatím má rozestavěný demeček a na průlezky je ještě malý, tak to vydrží snad ještě do příštího roku.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2014 11:53 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Určitým způsobem rodinka šikovného tatínka má, ale vždycky je nějaké ALE :lol:
Taky mám průmyslovku ale strojírenskou, dělal jsem nástavbu a mám maturitu.... a zatím mi to v životě k ničemu nebylo :evil: byla to ale nejlepší škola na jakou jsem v životě chodil :P super parta a jelikož jsme byly všichni dospělí, nikdo po nás dohromady moc nechtěl :mrgreen: a jako třída jsem na škole zavedly legální kuřárnu :lol:
Zkus se kouknout po skluzavce v Makru, ta naše má 3metry a stála tuším že nějakých 3000-3200kč, což mi přijde jako dobrá cena, ale na zimu uklízím aby nepřemrzla! Pár let už ji ale taky máme.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2014 22:15 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Taky jsmě měli na střední super třídu. O přestávce jsme chodili hned vedle do hotelu na pivo :lol: Až na jednu vyjímku jsme všichni drželi spolu. A když jsem měl nějaký průser tak jsem si to pak vyžehlil na školních závodech v atletice nebo vytrvalostním běhu :lol: Jó to byly časy 8-) Už je to 18 let :roll:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2014 08:49 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
jo to byly časy a letí to řekl bych skoro pekelně rychle, já to budu mít 1.6. od maturity 15 let
Ve škole jsme moc průseru nenadělaly, ale pamatuju se že jsem jel asi 3. nebo 4. září ze školy (maturitní ročník) na mašině a vypálil jsem z křižovatky a nevšiml jsem si že za mnou jedou policajti v civilním autě. No ono to ani nešlo, šedivá Mazda 323 s nápisem jenom na dveřích :lol:
Změřily mi 117km/h v obci (tenkrát byl limit 60) a asi 122 mimo :lol: :lol: předjely mě a zastavily asi až po 2km a dostal jsem to naštěstí jen za 1000kč. V roce 1998 to byly na studenta docela peníze, ale hrozily až 10tis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2014 12:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Před časem jsme tu řešily ceny skluzavek. Včera jsem viděl v OBI barevné 3metrové skluzavky za 2tis kč. Měly různé barvy a vypadaly hodně podobně jako ta naše, ale asi jiný výrobce. Nijak valně jsem je víc nezkoumal.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Taky trochu modelařina
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 15:45 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Modelařinu teď docela flákám a tak jsem se pustil s klukem aspoň do éra na zahradu.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist