Právě je 19 dub 2024 22:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 06 lis 2016 15:46 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ahoj, sice to tu je už delší dobu mrtvé, ale jelikož je to "naše" fórum, tak píšu nejdřív sem. Na stavění není čas a já mám zase období větroňů. Bez motoru by to ale nebylo ono a kvůli plachtařskýmu potenciálu chci něco většího.
Abych tak řek něco o sobě jako pilotovi: Nejoblíbenější model byl zatím zlín Z50 (šad), nízký průlety na zádech, pokusy o lítání jako s maketou; druhý místo: mini vertex, nízký lítání na rychlosti, hvízdání křídel atd.

A teď k tomu, mezi čím se rozhoduju:

ST model-Arcus M 2220mm.
výhody: motor na pylonu takže super na FPV (kabina shodná s DG1000 kterou jsem měl na FPV předělanou ale uletěla-skvěle lítalo i bez pilota :twisted: )
zatahovací podvozek, ve vzduchu vypadá super se zataženým pylonem
nevýhody: nemá klapky, jen brzdy.

Volantex/lanyu- Phoenix Evolution 2,6/1,6m
výhody: Křídlo na třetiny, tudíž se dá prostředek vyndat a lítat s menším rozpětím
S malým křídlem vcelku živý, s velkým se zdá že obstojně plachtí (na houbu)
Má klapky při velkým křídle.
nevýhody: křídla spojený kovovejma trubkama (hrozně těžký)
Plachtění se zdá srovnatelný s lepší houbou 2m.

celouhlík RCEO/RCEN 100 palců
výhody: V podstatě závodní celouhlíkovej stroj
600g vzletovka, nejlepší plachtění
nevýhody: baterka jen na minutu motorovýho letu a do trupu se větší nevejde (netuším jak dlouho zvládne plachtit ale soutěžní lety jsou 5min)
Náročnější stavba který se bojím protože takový letadlo zkazit není problém při malý nepřesnosti


Zajímají mě Vaše názory, jedná se o modely dost odlišný a díky tomu je rozhodování ještě těžší. Osobně kdybych měl "jistotu" že s RCEOčkem není problém nalítat na baterku 15-20minut bez termiky tak do něj jdu, ale nikdy jsem kompozit neměl a nevím jak moc velkej rozdíl to je proti těm houbám.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 09 lis 2016 16:48 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar :mrgreen:
tak po přečtení nejsem moc v obraze co od toho čekáš?. Ale, pokud bych já se měl rozhodovat co pořídit a nebyl příliš omezován financemi, tak bych volil stroj o minimálním rozpětí 2,5m a více. Pak bych bral v potaz další požadavky, akrobacie, termika, vystrojení (klapky, brzdy, rozsah rychlostí a mnoho dalšího). Ale myslím, že by se mé myšlenky neubíraly směrem k houboletům. To snad jedině v případě začátků s FPV. Můj osobní sen :oops: je taková 3-4m Fox a jemu podobné stroje. Ale to je u každého jiné. To co uvádíš za stroje jsou mašiny každá na jiném výkonovém stupni a řekl bych naprosto nesrovnatelné co do letových a kvalitativních výkonů. Takže tak. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 09 lis 2016 20:29 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
No a přesně proto sem píšu, u každýho modelu vím co čekám (vždycky něco jinýho) ale nějak nevím kterej chci víc :oops: :oops: Právě jestli FPV a trochu "maketovosti" nebo super plachtění a dynamiku letu s velkým rozsahem rychlostí. Nikdy jsem neměl kompozitový křídlo, mám srovnání jen pro houbu a klasickou konstrukci jak to lítá jinak.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 04 čer 2023 09:21 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
tomíno píše:
No a přesně proto sem píšu, u každýho modelu vím co čekám (vždycky něco jinýho) ale nějak nevím kterej chci víc :oops: :oops: Právě jestli FPV a trochu "maketovosti" nebo super plachtění a dynamiku letu s velkým rozsahem rychlostí. Nikdy jsem neměl kompozitový křídlo, mám srovnání jen pro houbu a klasickou konstrukci jak to lítá jinak.


Nezná někdo blíže tohoto uživatele TOMINO? Podle profilu je z Nového Města nad Metují a tady v diskusi píše, že létá FPV. Nevěděl jsem, že tu mám souseda také létajícího FPVéčko 8-)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 04 čer 2023 09:41 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
To víš že zná.... Už je to ale taky delší dobu co jsme spolu něco probírali a asi dvakrát se viděli.... Projdu SZ a snad ještě nějaký kontakt vyhrabu.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dilema s elektrovětroněm (nákup)
PříspěvekNapsal: 04 čer 2023 09:54 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
Vím, že se místní modeláři scházejí na letišti, ale ne ti létající FPV, ti působí z pochopitelných důvodů spíše v poloilegalitě a létají spíš v ústraní, tak na ty je problém narazit ;) Pak jen žasnu, když čtu v inzerátech, kolik lidí z Novoměstska a Dobrušska prodává třeba starší FPV brýle.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist