Právě je 20 dub 2024 09:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 09 říj 2011 23:00 
Zelenáč

Registrován: 09 říj 2011 15:38
Příspěvky: 13
Tak jsem našel odvahu a dal ho na rcalbum.Podle 3 fotky mám motor vyosen doprava a nevím kolik a vím že se to stalo mojí nedbalostí a stařeckým třesem při stavbě.Ve vzduchu byl ty 2 min.ze kterých nic nepoznám a vím,že icon taky z ruky letěl,ale o poznání hůř a na vodě sechoval jako parníček,nebo spíš jako dvojka bez kormidelníka a pořád nedokázal vytáhnout levé křídlo z vody.Proto jsem se na to ptal,protože nemám páru co je špatně.CHlapci jestli to sem nepatří,tak to smažte.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 10:12 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Obvykle se vyosuje tak zhruba 2° doprava. Z té fotky to tak poznat není o kolik je... ale to poznáš až při záletu jestli je málo nebo ne. Pokud bez motoru poletí stabilně a s motorem se bude překlápět nalevo, pak je potřeba ještě trochu vyosit doprava. Z obrázku č.5 se mi ale zdá, že motor je o pár stupňů vyosen dolů... zkus ho něčím podložit na zálet,aby vrtule spíše směřovala nahoru nebo rovně. Takové 2 podložky pod každý dolní šroub by mohly stačit (tedy mezi motor a tu gondolu :) ).

A pokud chceš, tak si do toho příspěvku dej i odkaz na ten model na rcalbu, ať je to dohledatelné i v budoucnu, až ten model nebude na první stránce ;-)

EDIT: Tak teď jsem koukal, že už to letělo... tak pokud dobře, tak to vyosení nech tak jak je ;-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 14:54 
Zelenáč

Registrován: 09 říj 2011 15:38
Příspěvky: 13
Dík za rady.U normálních letadel vyosuju motor dolů,doprava.S tímhle nemám zkušenosti a motor jsem jen našrouboval a že je nakřivo jsem si všimnul až jsem to fotil.No ve vzduchu to bylo ale opravdu krátce a byl to spíš boj s větrem a nebyl ani čas to vytrimovat.Chtěl jsem vědět,co jsem udělal špatně podle toho plánu oproti tomu vašemu,který už máte zalítlý.Tak motor nahoru.Dík.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Na obrázku je jednoduchá pomůcka jak určit kam má být motor vyosen. Je to pouze příklad tlačného motoru za těžištěm. Existuje vícero modifikací, ale to je jen pro vysvětlení.
Stačí si představit, že si model zavěsíme v těžišti např. pod strop. Na prvním náčrtu je vidět, že je-li osa motoru rovnoběžná z osou trupu, tak model bude mírně stoupat. Na druhém nakresu je vyosení větší (schválně přehané) a model bude stoupat hodně. Poslední nákres zobrazuje vyosení dolů, je jasné, že model bude klesat. Je to jen pomůcka pro lepší představu, podle chování je potřeba motor vyosit, tak aby model na motoro letěl mírně nahoru.


Přílohy:
vyoseni.jpg
vyoseni.jpg [ 67.48 KiB | Zobrazeno 3574 krát ]

_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:08 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Klidně mi tykej, jako si všichni tykáme na fóru ;-) Jinak... ono se to trochu hůře porovnává. Ty máš model postavený podle plánu na rcgroups a já jsem to měl hotovou stavebnici... no spíš skoro hotové letadlo, jelikož chybělo jen přilepit výškovku, vrch směrovky, konce křídla a to je tak vše (jo, ještě přidělat kryt motoru) + doplnit elektroniku. Pak jsem dělal ještě pár úprav doporučovaných na rcgroups konkrétně pro tento model a pár vlastních. To vyosení rovně nebo mírně nahoru bych dal, aby se ti třeba nepotápěla špice, když startuješ... ale to chce vyzkoušet za dobrého počasí, nejlépe kdyby vůbec nefoukalo :) No a pak uvídíš co je potřeba doladit a dotrimovat. Pokud ti to bude dobře startovat a lítat, tak jak je, tak vyosovat jinak nemusíš.

[quote=www.kolman.info]Když je motor nevhodně vyosen, není to na rozbití modelu. Jen se s ním létá méně příjemně, než s modelem, kde je vše správně sladěno. Model nelétá sám rovně[/quote]
Nejlíp když to nastavíš trochu doprava a rovně a při letu za klidného počasí uvidíš jestli se to chová dobře nebo ne. ;-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:11 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
To Karas:
To sem nepleť, tohle je recenze o Seawindu a né letadlu s tlačným motorem. Když už, tak dej ukázku, jak to má vypadat pro tažný model za těžištěm.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:14 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
zdekar píše:
To Karas:
To sem nepleť, tohle je recenze o Seawindu a né letadlu s tlačným motorem. Když už, tak dej ukázku, jak to má vypadat pro tažný model za těžištěm.

To je přeci úplně jedno, snažím se pouze lehce ukázat jak určit kam má být motor vyosen. Máš-li trochu představivost, tak si to lehce představíš s motorem tažným.
Pokud se ti nelíbí, že tu lidi píšou, tak to máš zamknout, jen mimochodem, dac začal psát o svém seawindu, tak o co jde.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:19 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Není problém, aby sem psal kdokoliv o seawindu... ikdyž to nebude přímo ten recenzovaný. Ty obrázky jsou ale trochu matoucí... jasně že si to člověk dokáže představit obráceně, ale vyžaduje to zvýšenou práci procesoru ;-)

Prostě jak říkám, nejlepší je to nastavit rovně a až za letu se ukáže, jestli to je správně nebo je potřeba to vyosit nahoru nebo i dolu.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 17:49 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
zdekar píše:
Není problém, aby sem psal kdokoliv o seawindu... ikdyž to nebude přímo ten recenzovaný. Ty obrázky jsou ale trochu matoucí... jasně že si to člověk dokáže představit obráceně, ale vyžaduje to zvýšenou práci procesoru ;-)

Prostě jak říkám, nejlepší je to nastavit rovně a až za letu se ukáže, jestli to je správně nebo je potřeba to vyosit nahoru nebo i dolu.

Tak k tomu se raději nebudu vyjadřovat. Toto je můj poslední příspěvek v tomto vlákně. :|



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Electrifly Seawind EP
PříspěvekNapsal: 10 říj 2011 22:44 
Zelenáč

Registrován: 09 říj 2011 15:38
Příspěvky: 13
Tak sechlapci nekočkujte.Ty obrázky jsou dobré prostě protože jsou lidi jako třeba já kterým zůstal procesor ze Sinkléra a prostě jsou věci které mi nedocházejí.A ani toho Sinclaira neumím napsat.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist