Právě je 19 dub 2024 15:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schweighofer (Robbe) Gemini
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014 20:12 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
GEMINI

Musím to tu trochu oživit a tak popíšu jedno super letadélko, s kterým už nějaký čas lítám. Jmenuje se GEMINI a dřív jej prodávala firma Robbe, ale pak nějak zmizelo z trhu a v dnešní době je možné jej sehnat u firmy Schweighofer (tedy nedávno to ještě tak bylo).

Koupě:
Dá se sehnat buď ve variantě ARF za zhruba 2500,- Kč nebo jako KIT asi za 1000,-. ARF verze má snad kromě baterky a přijímače vše, verze KIT je jako obvykle bez elektroniky, ale obsahuje potřebné páky, táhla a samolepky.

Stavba z verze Kit:
Pokud si zvolíte koupit holý model a dokoupit si elektroniku vlastní, pak po rozbalení krabice dostanete zhruba toto:
Obrázek


Přiložené součástky jsou určeny pro stavbu na 4 serva (směrovka, výškovka, 2x křidélka). Toto je první varianta jak model ovládat. Při stavbě svého Gemini jsem ale použil variantu druhou a to je na 3 serva (směrovka, 2x elevony). Ovládání je tedy jako u samokřídla + směrovka. Pro tuto variantu však ve stavebnici nejsou přiloženy potřebná táhla a páky a je potřeba jej nahradit vlastními. Ovládání ve druhé variantě by mělo být živější, jelikož se vždy používá celá plocha elevonu narozdíl od varianty kdy jsou plochy dělené a část je určená jen pro výškovku a část přo křidélka.
Obrázek


Stavba jinak není nějak složitá. Po přilepení směrovky z depronu je model sestaven, jelikož vše ostatní je v jednom kusu už z krabice. Stačí tedy doplnit páky, táhla, samolepky(případně nastříkat ve vlastním designu) a elektroniku.

Elektronika:
Ve verzi ARF dostanete sřídavý motor s regulátorem a serva. Co jsem o ní četl, tak je v celku kvalitní. Do verze Kit si můžete vybrat elektroniku svoji, což jsem tedy udělal i já a tak sem dám svoji konfiguraci:
Motor: Eflite 370 1360kV
Vrtule: GWS HD 8x4
Baterka: Turnigy Nano-tech 1000mAh 30-50C
Regulátor: Turnigy basic 18A (kvůli tomu, že se zrovna válel doma v šuplíku) :)
Serva: 3x HXT 900
Přijímač: Assan X8R6 (stačil by i 4-kanál)
Osvětlení: Led pásky uvnitř plováků

Parametry modelu:
Rozpětí: 520 mm
Délka: 750 mm
Váha: 396g (toto je těžší varianta, lze nalézt i doporučenou elektroniku pro lehkou variantu)
Materiál: tvrzený polypropylen (tedy EPO) + směrovka z depronu.
Doba letu: asi 10 minut.

Zkušenosti z lítání:
Starty z posečené trávy i vodní hladiny jdou velmi lehce. Jsem s ním schopen odstartovat proti větru i po větru tak do 6m. Díky vyztuženým plovákům můžu jezdit po vodě (jako loď) ale i po trávě (jako auto). Motor je dostatečně silný pro kolmý let vzhůru. Bohužel se mi ještě nepovedlo jej vyzkoušet na sněhu, kvůli nepřízni počasí. :) Zatím jsem s tím nějak moc nehavaroval, jelikož nízký let lze velmi rychle přeměnit v přistání a po doteku se zemí se zas rychle dostat do vzduchu. Tedy ehm, při jedné rychlé jízdě po vodě jsem to v zatáčce otočil na záda a muselo se plavat, sušit regulátor atd. :)

Úprava plováků:
V základu má plovák v sobě jakési otvory, zřejmě kvůli odlehčení.
Obrázek

K tomu jsou přiloženy i krytky z fólie nejasné kvality, které se zespodu nalepí (viz první obrázek), aby to lépe jezdilo. Jelikož jsem plánoval do plováků umístit led osvětlení, aby bylo možné lítat i v noci (což tedy jde :) ), tak jsem musel ty otvory zespodu zalepit. Stačily na to destičky z EPP (z 2cm tlusté desky), které svým rozměrem byly trochu větší a tak jsem je tam vmáčkl a zalepil. Místo plastu z krabice jsem jako výztuhu proti poškození použil bezpečnostní folii do oken a celý plovák oblepil (i ze stran). Proti poškození od stébel trávy pak slabou lepící fólií oblepil i ostatní hrany.
Obrázek

Ta šipka je tam v podstatě jen pro okrasu, jelikož v dálce určení směru letu nijak nepomáhá a nablízko není potřeba. :D
Příloha:
gemini7.jpg
gemini7.jpg [ 62.49 KiB | Zobrazeno 3724 krát ]


Závěr:
Závěrem bych řekl, že to je super malé univerzální letadélko :) a mohu ho jen doporučit.
Ještě doplním krátkým videem, které sice není moje, ale je na něm celkem dobře vidět jak to lítá na vodě:


Pokud si chcete přečíst víc informací o tomto letadélku, doporučuji diskuzi na rcgroups (v angličtině):
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=539490


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist