Právě je 19 dub 2024 15:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2011 12:40 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Karas píše:
No vidíš, vypadá to pěkně. Ovšem dřevěný by bylo lepší. ;) :lol:

Tomáši,máš určitě pravdu,Ale ta zkušební půlka křídla byla za chvilku udělaná a navíc nemusím řešit potah.
Všechno lepeno tavnou pistolí,takže okamžitě hotové,bez nutnosti čekat na vytvrzení lepidla.
Vyžaduje to ovšem rychlé lepení,než to zatuhne.Ale když to zvládnu já s rozklepanýma rukama,tak snad každý. ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2011 17:06 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Ač zastánce klasických konstrukcí, musim říct, že to nevypadá zle. Jak řežeš žebra? Brousíš je? Lepíš tavnou pistolí, když lepíš jedno žebro za druhým na ten spodní potah tak to chápu, ale jak lepíš ten horní potah. Předpokládám, že než naneseš lepidlo na poslední žebro, tak na začátku je to studený...stavím konstrukční modely poradím si bez problému např. s tímhle http://aero1000.rajce.idnes.cz/VT-116/#VT016.JPG, ale s polyšem jsem nikdy nic nedělal, tak mě neberte za úplnýho dementa. Prostě mě to zajímá. Dík



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2011 17:23 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
PavelN píše:
Ač zastánce klasických konstrukcí, musim říct, že to nevypadá zle. Jak řežeš žebra? Brousíš je? Lepíš tavnou pistolí, když lepíš jedno žebro za druhým na ten spodní potah tak to chápu, ale jak lepíš ten horní potah. Předpokládám, že než naneseš lepidlo na poslední žebro, tak na začátku je to studený...stavím konstrukční modely poradím si bez problému např. s tímhle http://aero1000.rajce.idnes.cz/VT-116/#VT016.JPG, ale s polyšem jsem nikdy nic nedělal, tak mě neberte za úplnýho dementa. Prostě mě to zajímá. Dík

No prostě pořádně rozpálit pistoli a nějakejch 15.žeber půlky křídla musíš stihnout.
Chce to rychlost,ale jde to.Už mám dvě půlky křídla v sobě v prostřed jsem zalepil překližkovou spojku.Zítra půjdu na broušení a povrchový úpravy.
Až budu dělat horní křídlo,to je o pár žeber delší,ta to vrchem zalepím pistolí,žebra natřu disperzním lepidlem a u odtokovky tase pistolí a zatížím.To by mělo fungovat.
Žebra řežu žiletkovým nožem,jde to rychle,tz.z jedný vody načisto.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 17:37 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Mě se to tavné lepidlo na lepení EPP moc neosvědčilo. Právé nutnost pracovat rychle se mi nelíbí. Jak to trochu vychladne už to pořádně nedrží a musím sázet díly na první pokus po dotyku už s tím nejde hnout. Na pěnové hmoty je u mě nejlepší Purex Rapid. Při navlhčení povrchu tuhne poměrně dost rychle a dovoluje mi dopasování dílů do potřebné polohy, navíc má menší hmotnost a broušeným materiálem dokonale prostupuje. Tavnou pistoli bych použil snad jenom na opravy po pádech na zem, protože lepený spoj není vidět a nějaká žlutá klikatice od Purexu na kráse nepřidá, ale u rovných spojů od výroby to nevadí.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 09:19 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Ahoj, jak jsi daleko se stavbou.



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba kopie dvouplošníku"Relax"
PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 10:54 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Ahoj.Letadlo je zhruba hotový.Vyšla mi trochu větší hmotnost než jsem očekávál,takže jsem musel dát silnější motor.
Teď leží na půdě a čeká na dokončení.Priorita je pro mne sestavit moje nový letadlo FPV Raptor,který jsem dostal k ježurovi ;)


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist