Právě je 19 dub 2024 06:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 31 bře 2013 11:12 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
k.fredy píše:
Za pár dní sem dám snad už pár fotek, kreslím to v Inventoru 2013, zkoušel jsem i solidworks, ale ten mi nepřišel tak dobrej, inventor je podle mě lepší, takovej trochu víc profi, alespoň já z toho mám takový dojem... "chvíli" trvalo se s ním naučit, ale teď když jsem se s ním naučil už celkem slušně dělat, tak jsem zjistil, že je geniálně udělanej a nic jinýho nechci :)

Dělal jsem jak v Invertoru tak Solidworksu a oba programy jsou hodně podobné. Solidworks je podle mě víc "userfriendly". Zkrátka věci, které se v Solidu dělají jednoduše tak v Invertoru se dělají složitěji. Je to samozřejmě můj pohled na věc. ;)
Jinak držím palce při stavbě CNC a těsím se fotky.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 31 bře 2013 15:16 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
k.fredy píše:
...Jinak od menšího sousta se mi začínat nechce, tam jsem byl před 20ti lety když jsem se strojařině začal věnovat a živit se s ní, teď si troufám tvrdit, že jsem už trochu dál, takže jdu rovnou do něčeho pořádnýho a kopírovat něčí vyzkoušené a ověřené koncepce rozhodně nebudu, nejsem číňan abych někde něco obšlehnul když si potřebuju vyrobit frézku, tak si ji prostě vyrobím a to sám, už i třeba pro to, že na těch fotkách z toho odkazu co jsi uvedl je několik konstrukčních chyb a paradoxů té frézky, jako například jaký smysl má dělat tuhé vedení lineárními ložisky, které je přišroubované na ne moc tuhé nějaké držáky z hliníkového plechu? Konstruktér který toto vytvářel, zřejmě mnoho nevěděl o rezonancích a rozkmitání a následné nepřesnosti...a další a další věci...U obráběcího stroje je základním parametrem tuhost a tu u 10ti kilogramové frézky fakt nenajdeš ;)

Promiň že jsem tě podcenil, vážím si šikovných lidí. Přesto si dovolím nesouhlasit ta frézka na kterou jsem dal odkaz má tuhost tak akorát nadimenzovanou na dřevo a plasty nikdo netvrdí, že se na tom obrábí kov. Ty hliníkové držáky jsou nejlepším kompromisem mezi cenou a tuhostí stroje. Takhle je to všude krásně podepřené a vedení je přitlačené ke stolu co největší plochou. Kupovat drahé podepřené vodící tyče nemá smysl. Viděl jsem to i tak, že mezi vedením a stolem byli distanční sloupky, to je teprve hovadina. Tenhle stroj je navrhovanej, tak aby sis to celý nechal vypálit na laseru a doma to potom složíš jako stavebnici. Pohon po ozubených řemenech je zase úspora váhy a peněz, tohle postavíš do 10-ti tisíc a viděl jsem to 2 roky každej den běžet celý odpoledne bez jakýchkoliv problémů, první co odešlo bylo vřeteno - levná čínská vrtačka.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 02 dub 2013 21:13 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Tak mi dneska dorazily elektro součástky, který potřebuju na sletování plynulé regulace otáček vřetena, takže dneska o kalafunové výpary nemám nouzi :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 09:47 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Tak plynulá regulace otáček hotová, funguje super, až na malý detail, že jsem se s tím plácal celou noc, ale mám radost, elektromotor poslouchá jak švýcarský hodinky :) ale je to paráda, od nuly do 100 procent reaguje ihned, jen škoda, že moje přítelkyně nesdílí moje nadšení, hned co se probudila, tak jsem se pochlubil a ten pohled co mi byl odměnou spíš říkal: "proč mám takovýho magora zrovna já?" :D už jsem si zvyk, jen furt nevím proč ona ještě ne.... :D vůbec nechápu, proč ženský nemají technické myšlení a zajímalo by mě kdo to zakázal :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2013 00:52 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Nemáte někdo tip kde se dá levně koupit dural? Mám na mysli kulatiny, plocháče i desky. Něco jsem na netu vypátral, ale znáte to...spousta firem nemá ani stránky nebo má stránky, ale nenašel jsem určitě všechny, tak třeba někdo byste mohli znát výhodného prodejce....Momentálně mi došel materiál na pár součástek a nechce se mi za materiál utrácet zbytečně moc korun :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 09:21 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Já kupoval kdysi dural tady http://www.alfun.cz/kontakty Akorát nevím jak moc levně. ::)) Ale je to dost velká firma. S duralem je to bída.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 12:44 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Tady maj snad všechny hliníkové slitiny: http://www.alupa.cz/
Dural je EN AW 2024 (ČSN 424201)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 14 črc 2013 03:11 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Dík za tipy ;) stavím, stavím, až se ze mě kouří :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 05 říj 2013 19:20 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Tak abych toho neměl málo, tak jsem začal stavět ještě ke všemu 3D tiskárnu a opět vlastní konstrukce, protože mám neustále problém s tím, že mi odchází nějaké plasty v domácnosti, v autě a tak....v modelařině taky určitě najde uplatnění :) mám ji už víc jak z poloviny hotovou a až bude úplně hotová, tak zvládne vyrobit jakýkoli díl z plastu do max rozměrů 200x200x200mm, tak mi držte palce :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC Frézka
PříspěvekNapsal: 06 říj 2013 19:09 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj,
ve škole jsme stavěli 3D tiskárnu ze něměcké stavebnice Fabbster. Není to bůhví jaký stroj, ale tiskne to. Potýkáme se ovšem s pár nedostatkama, které v současné době stále ladíme. Velké součástky nejsou problém, ovšem malé už je problém a pokud máš velkou rychlost, je to nepoužitelné. Dokonce jsme se byli podívat v 3D laboratoři na ČVUT, kde mají vlastní konstrukce. Tyto konstrukce fungují, ale vyžaduje to spousty času laděním.
Kdyby jsi potřeboval s něčím pomoct, klidně napiš. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist