Právě je 19 dub 2024 07:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CDI benzin? Mám v guláš v zapalování
PříspěvekNapsal: 23 říj 2012 19:52 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Narazil jsem na zajímavý oříšek. Mám motor schelbietech ST52 E. Dlouho mě nešel rozumně naladit, měl jsem max 5500 otáček s vrt. 21/10. Pak jsem našel toto video http://www.youtube.com/watch?v=GHos22k-3Ys a dle toho videa jsem nastavil předstih na těch cca 35 stupňů. Motor šlape s tímto nastavením jak pes. Otáčkoměr jsem něměl, ale i uchem a okem jsem poznal, že hodně přidal. Jenže je problém. Při startování pravidelně chytá naopak. A tak mě napadlo zda by nepomohlo lepší zapalko. To co bylo přiloženo k tomu motoru je jen nějakej kondenzátor a cívečka jak jsem zjistil po otevření. Vím, že existují zapalka s proměnným předstihem, kdy při nižších otáčkách ho snižují a naopak. Myslím, že by to mohlo pomoct. Ale dávat cca 3000 za zapalko se mě nechce. :!: A tak se chci zeptat jak poznám na zapalkách na HC, které je tímto obdařeno, abych nekoupil jen nějakou krabičku s cívečkou zase. Případně máte li nějaké z těch levnějších ověřené, které tuto funkci má. Všechna zapalka jsou ozbačena CDI a přitom jsem někde vyčetl, že jsou i tranzistorová zapalování. A jsem zmaten trošku. Díky



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CDI benzin? Mám v guláš v zapalování
PříspěvekNapsal: 24 říj 2012 18:11 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
:mrgreen:
Tak tady je každá rada drahá. Se zapalováním nemám žádné takové zkušenosti. A myslím, že jediná možnost je zkusit si půjčit zapalování od někoho, kdo bude ochoten tě v experimentování podpořit.
Další možností je zkusit posouvat předstih po stupních a najít tu optimální polohu. Důleitý dotaz.
Je ten motor už zaběhnutý?Pokud ne tak není úplně ideální čas na laborace. Nejdřív si musí motor sednout a udělat tzv provozní vůle a potom je možné ho ladit k vyšším výkonům. No, ale tohle asi víš. Taky si myslím, že by bylo dobré se vybavit aspoň otáčkoměrem nemluvě o přesném měření předstihu aby tomu výsledky odpovídaly. :mrgreen:
Sezóna pomalu končí a tak máš celou zimu na vyladění :P
Letu zdar!!!



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CDI benzin? Mám v guláš v zapalování
PříspěvekNapsal: 24 říj 2012 22:27 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
No je to s tím nastaveným předstihem úplně jinej motor. Musel jsem ale dofrézovat díry abych do té pozice vůbec mohl posunout ten snímač. Zaběhnutej snad je už. Letos už to vypadá, že nepoletí, tak ho asi sundám z letadla a dám ho na stojan. Jak říkáš, chce to otáčkoměr. Sleduju teď jedno zapalko na ebay pro ZG 62, tak pokud moc nevyleze cena, tak ho možná klepnu. Stejně bude časem víc motorů ::))) Ale chci koupit nějakou 55 do toho akrobata a tento co tam teď mám ten schelbietech dám do toho svýho projektu excelent, je ten motor asi spíš takovej dělník, tak v tom hornoplochovi se spíš uplatní. Pročetl jsem na netu snad co šlo o těch zapalkách, ale moc informací není. Prostě všechno je označeno CDI. Ovšem značková zapalka jsou o hodně moc dražší a to bude asi mět nějakej důvod. A nejspíš ten, že v nich skutečně nějaká ta elektronika bude a ještě asi i seřízená na ten kterej typ motoru. Na youtube jsem našel i takovou vychytávku jako je snímač otáček umístěnej na otočném prstenci a ten prstenec je spojen táhlem s pákou plynu a při změně plynu se onen prstenec se snímačem otáčí a tedy plynule mění předstih. Tedy taková mechanická varianta zapalka s proměnným předstihem. A někde jsem četl, že jsou i programovatelná zapalka, kde se dá předsth nastavovat. NJN, budu muset študovat jak pes. Nebo najít kompromis, kde to ještě bude mět otáčky, ale už to bude chytat správným směrem. Jenže u toho volnoběhu to pak zas má velký vibrace. No nic, jak v tom nějak pokročím, tak sem napíšu.
Tak jsem trošku obhlédnul svět a nakonec koupím toto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... gines.html
Je zajímavý, že různě po světě se prodává za 55 dolars a na HC je levnější, ovšem i tak zariskuju a zkusím pak snížit cenu, snad to projde. Jinak na tom zapalku musí být napsáno automatic a musí mít trošku vyšší váhu co jsem tak vypozoroval.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist