Právě je 27 črc 2024 15:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Me 163 Komet -HET
PříspěvekNapsal: 05 srp 2013 22:26 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Moje záliba v samokřídlech, úchylka pro Hitlerovi tajné zbraně a slabost pro Me 163B Comet mě přivedla k tomuto dalšímu modelu...

Celkem dlouho jsem po něm na stránkách Hořejšího pokukoval, až jsem se jednou rozhodl a přes Jino objednal. Ani ne do týdne mi přišel email, že ho mají v Hradci a hned druhý den jsem pro něj jel.
Docela překvápko, celkem malá papírová krabice bez jakýchkoliv nápisů či obrázků mi nedala a hned jsem musel nakouknout dovnitř.

Další překvápko... celkem malý, ale hodně bachratý červený laminátový trup zabíral celou krabici a nic víc v ní na první pohled nebylo. Po dotazu zda-li tam jsou křídla, jsem byl prodavačem ujištěn, že tam opravdu jsou, že už je taky hledal :lol: :lol: byly ukryté pod dvojitým dnem, všechno pěkně v bublinkách. Dále pak nějaké další drobnosti, návod na CD a strohý český návod na sestavení na dvou A4. S radostí jsem zaplatil (koupil jsem za trochu nižší cenu ve výprodeji) a odjížděl se smýšenými pocity....

Letadlo už mám celkem dlouho doma, řádově 2měsíce a skládám jen když je opravdu chuť a čas.
Jelikož jsou doporučované motory opravdu raketově rychlé (udávají až přes 260 km/hod), chtěl jsem původně osadit něčím skromnějším, ale po konzultaci s panem Hořejším jsem nakonec vybral nejslabší doporučený. I tak z něj mám trochu vítr, eCalc spočítal maximálku lehce přes 210km/hod a nerad bych ho hned rozštípal :twisted:

V podstatě chybí do letuschopného stavu dodělat opravdu jen málo, kabinu, připájet regl, zapojit elektroniku, koupit vhodnou baterii a je to.... ale jelikož mám ještě Flashe 35mHz, tak bude k éru i nové rádio, ale na něj ještě musím sehnat nějaké drobné :lol: jinak mě manželka vystěhuje :lol: :lol: ale letos snad poletí ;) nikam nespěchám, je to jen koníček, který nikam neuteče.

A pár fotek pro představu, rozpětí něco málo přes 900mm a předpokládaná letová hmotnost do 900g.
Příloha:
P8030919.JPG
P8030919.JPG [ 20.87 KiB | Zobrazeno 6420 krát ]
Příloha:
P8030921.JPG
P8030921.JPG [ 23.06 KiB | Zobrazeno 6420 krát ]
Příloha:
P8030924.JPG
P8030924.JPG [ 27.45 KiB | Zobrazeno 6420 krát ]
Příloha:
P8030933.JPG
P8030933.JPG [ 20.85 KiB | Zobrazeno 6420 krát ]


Naposledy upravil REX dne 12 črc 2022 12:02, celkově upraveno 1


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 08 srp 2013 19:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Moc hezký!
Kolik tě ta sranda stála? Kdyžtak napiš trochu víc info o elektronice. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 08 srp 2013 22:20 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Chystal jsem se na to ale byl si rychlejší ;)

V křídlech jsou nějaká myslím že 18ti gramová serva s kovovými převody. V návodu jsou kovové převody doporučené pokud se použije motor s vyšším výkonem, než 400W. Sice to mnou použitý motor skoro nesplňuje, ale vize je taková, že kdyby mě to náhodou chytlo (a zrovna to nerozštípu :lol: ) tak do budoucna namotoruji na rychlejší létání :twisted: :twisted:

Motor je použitý nejslabší doporučený výrobcem a to HET 2W a piloňácká vrtulka Graupner 4,7x4,7 kterou je poslední dobou trochu problém sehnat, k němu 45A regulátor FOXY

Baterka bude nějaká 2700mAh 35C, asi taky FOXY

A co se týče vysílač-přijímač, tam nevím. Stařičká Hitec Flash 5SX si občas zlehoulinka cukne a u tohoto letadla by to mohlo být v krajním případě KO :? Sice mě nikdy nesundala, ale tohle je přeci jen trochu jiná káva, už jen z důvodu bezpečnosti pro okolí....

Tak se rozmýšlím opět mezi Hitecem (Eclipse vs Aurora) a Spektrum asi DX8
Pro Hitec je moje dlohodobá dobrá zkušenost s dvěma vysílači a myslím že nižší cena telemetrie a přijímačů. Možná by se toho našlo víc.
Pro Spektrum je pouze tvrzení jednoho člověka, kterého ani osobně neznám (prodával jsem mu na inzerát jedno letadlo), že je jednodušší menu a různé nastavování, bohužel neumí češtinu, delší provoz na jedno nabotí baterií, a jeho prý už 3letý naprosto bezproblémový provoz v letadlech a vrtulnících.
No vychází mi z toho zatím Hitec, co na to ostatní???

Málem bych zapoměl, cena holého modelu byla 2.100kč.

A ještě přikládám, myslím že dosti výmluvnou fotečku mého ,,postižení,, pro Me 163 Comet 8-)
Příloha:
P8060950.JPG
P8060950.JPG [ 35.53 KiB | Zobrazeno 6386 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 08:50 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Hezký ! :lol: Někdy je vem do Rašovic, jsem zvědavý jak lítají. Jinak se mi taky líbí jako letadlo, ikdyž pro mě je nejkrásnější Spitfire a de Havilland Vampire. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 11:43 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Taky jeden comet. Ještě když u nás bývaly akce v Bohuňovicích ::))) je to video, ale dal jsem ho sem ke kometovi ::)) Když tak to rozškatulkujte. :)
Pád: http://www.youtube.com/watch?v=PrJWuL1PGDw
Celý let, pád atd. Hezký komentář :) http://www.youtube.com/watch?v=t-MiWI5SLCU



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 12:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Puma163 píše:
Taky jeden comet. Ještě když u nás bývaly akce v Bohuňovicích ::))) je to video, ale dal jsem ho sem ke kometovi ::)) Když tak to rozškatulkujte. :)
Pád: http://www.youtube.com/watch?v=PrJWuL1PGDw
Celý let, pád atd. Hezký komentář :) http://www.youtube.com/watch?v=t-MiWI5SLCU


Tak na to se rád podívám, ale až někdy večer, až budu mít víc času. Ale asi tuším o který model jde, poháněný turbínou a pád do pole, že? Věčná škoda takových letadel, stejně tak jako nedávno zničený Concorde :(



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 09 srp 2013 12:35 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Karas píše:
Hezký ! :lol: Někdy je vem do Rašovic, jsem zvědavý jak lítají. Jinak se mi taky líbí jako letadlo, ikdyž pro mě je nejkrásnější Spitfire a de Havilland Vampire. ;)


...tak každému se líbí něco, ale DH Vampire je taky krasavec ;)
Jinak do Rašovic vezmu maximálně toho rychlého co teď stavím, možná bych ho tam přijel s dovolením zalétat, je tam všude kolem hooodně místa, tak pro jistotu :lol:
A ty všechny ostatní nemá cenu brát:
-nejmenší červený na Rapiera se mi ještě nepodařil rozlétat, mrcha je to, ale neměl jsem moc času se mu věnovat
-ten větší balzový v kostře je stále v kostře :lol:
-EPP model s kamufláží je asi prodaný a poletí na slovensko
-toho o kterém je toto téma ještě stavím
-a toho největšího jsem koupil hodně dávno, tankrát snad ještě ani nebyly střídáky a Li-Polky a nikdy jsem se nedostal k tomu ho dostavět, hlavně teda omotorovat a létat.
Takže je to jenom taková pěkná dekorace v garáži 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 11 srp 2013 22:27 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
K těm videím....
Pěkně se kouká na to, jak to létá a kouřové efekty dávají větší realismus jakoby raketovému pohonu. Let je ale nerealisticky pomalý, teda myslím si to, třeba zdání klame, ale myslím že ne 8-)
Ale když se zakymácí a spadne do pole.... chudák pilot, to by mě asi zrovna kleplo, s tímhle třísknout a koukat se jak to hoří (ale na jednu stranu lepší, že to shořelo alespoň po krátkém letu, který si mohl majitel zpočátku vychutnat, znám osobně člověka kterému shořela cvičná delta s turbínou doma v obýváku po závadě a požáru ,,elektrospotřebiče,, ...v jeho vlastniství prý neletěla ani jednou)
Škoda moc pěkného modelu.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013 23:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1754
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Zase se mi ,,povedla,, pěkná blbost a Comet si na svůj první let ještě chvíli počká :(
Jedním o chlup delším šroubem se mi povedlo zkratovat vinutí statoru.... krásně se při motorové zkoušce rozpálil do červena a zakouřilo se z něj skoro jako z raketového motoru předlohy :twisted:
Holt za blbost se platí, ale už jsem objednal nový. A budu muset pro jistotu sehnat kratší šroubky :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163 Comet -HET
PříspěvekNapsal: 27 srp 2013 08:27 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
To se občas stane no. Taky se mi to povedlo, jen se motor netočil, takže jsem si toho všimnul brzo a nic hrozného se nestalo. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist