Právě je 20 dub 2024 08:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 05 dub 2014 22:45 
Zelenáč

Registrován: 05 dub 2014 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Louny
Zdravím všechny. Tak jsem se po špatných zkušenostech na rcmanii zaregistroval zde abych se s vámi podělil o zkušenosti z FPV laborování. S rcmanií jsem se po prvním příspěvku okamžitě rozloučil, jelikož můj příspěvek o testování přijímačů 1.2G mi byl patřičně "pochválen" moderátory. toto vlákno jsem založil dá se říct pro seznámení a chtěl bych v budoucnu dost přispět se skušenostmi s FPV laborováním. Zítra bych chtěl provézt testování mojeho RC přijímače CORONA RP8D1 35Mhz kvůli prodloužení dosahu tak se s vámi pak podělím.založím extra vlákno. Chci provézt testování tak, že budu měřit vzdálenost od letadla s rádiem se staženou antenou. co jsem se tak na forech dočetl, vzdálenost co dosáhnete se staženou antenou se potom s vytaženou antenou násobí deseti. v první fázi to provedu se standardní délkou anteny, pak s úpravami. Chci přijímač odrušit tím, že mu udělám kovový obal, který se "ukostří" (polepím ho alobalem) a dále prodloužit antenu na 1/2 vlnou tj. 4,05m. ještě mě napadlo udělat to, že od přijímače povedu v délce trupu stíněný kabel(též ukostřený) s tím že teda stínění bude končit na zádi letadla a pak teprve bude oněch 4,05m anteny. Mohlo by to mít dobré výsledky tak uvidíme.
přijímač Lawmate s novým SAW
Příloha:
f 023d.JPG
f 023d.JPG [ 43.75 KiB | Zobrazeno 3558 krát ]

Groundstation
Příloha:
f 029d.JPG
f 029d.JPG [ 76.64 KiB | Zobrazeno 3558 krát ]

Příloha:
f 028K.JPG
f 028K.JPG [ 144.7 KiB | Zobrazeno 3483 krát ]

Příloha:
IMG_8644d.JPG
IMG_8644d.JPG [ 87.69 KiB | Zobrazeno 3558 krát ]


Naposledy upravil ivan LN dne 15 dub 2014 19:50, celkově upraveno 1

Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 06 dub 2014 07:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak přeju ať si tady spokojenější :lol: ;)
Příspěvek se mi líbí, pokračuj.....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 06 dub 2014 13:53 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj, super. Konečně někdo s FPV. Taky jsme si na podzim loňského roku pořídil ES a FPV, ale zatím jsem to nikde nezveřejňoval. Mám to na 5.8 GHz. ;) Těším se na další příspěvky, jinak vítej! ;) Druhé fórum zde neřeš, řekli jsme si, že tady je prostě jiná atmosféra a nechceme si to tu kazit jiným fórem, v podstatě tohle vzniklo na základě negativních zkušeností tam. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 00:37 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
I mě láká fpv, asi jako každého. Já ale nejspíš počkám na výhru ve sportce, pokud si tedy někdy vsadím a zkusil bych něco ve 3D. Mám představu dvou kamer na modelu a nějaký brýlomonitor, abych to měl se vším všudy jako takovou reálnou virtuální realitu :D Že by se člověk prostě téměř reálně prolétnul po blízkém okolí.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 14:52 
Zelenáč

Registrován: 05 dub 2014 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Louny
Puma163 píše:
I mě láká fpv, asi jako každého. Já ale nejspíš počkám na výhru ve sportce, pokud si tedy někdy vsadím a zkusil bych něco ve 3D. Mám představu dvou kamer na modelu a nějaký brýlomonitor, abych to měl se vším všudy jako takovou reálnou virtuální realitu :D Že by se člověk prostě téměř reálně prolétnul po blízkém okolí.


no, taky jsem o tom přemýšlel. znamenalo by to dvě kamery a dva videovysílače na letadle + dva videopřijímače dole. a to nejzajímavější, když jsem viděl rozebrané svoje fatshark brýle zjistil jsem, že pro každé oko je vlastní zobrazovač.Nějak jsem to ještě nezkoumal hlouběji, ale věřím, že to půjde rozdělit a půjde pro každé oko udělat vlastní videovstup.možná:-) mě to zatím stačí bez prostorového obrazu.docela jsem taky FPV propadnul:-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nadšenec FPV
PříspěvekNapsal: 06 črc 2022 12:14 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 993
Bydliště: Nové Město nad Metují
On ten 3D efekt zrovna při pohledu z letadla na tak vzdálený terén nebude prakticky znatelný, ta paralaxa očí je v tak velkých vzdálenostech nevýznamná. Možná tak při průletu nějakou koptérkou skrz místnosti, nebo při jízdě nějakou FPV buginou by mohl být ten 3D efekt aspoň trochu znatelný. V současné době se dají pořídit za rozumné peníze bazarové FPV brýle SkyZone 02, které bývaly v základu vybaveny 3D kamerkou s VTX, když by s tím chtěl někdo experimentovat a zároveň by sháněl nějaké levnější "slim" FPV brýle. Po přepnutí na 3D se člověk ale připraví o diversitu, za což ten prakticky neznatelný 3D efekt u klasického modelu letadla asi nestojí ;)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist