Právě je 17 čer 2024 15:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 03 dub 2014 20:43 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Sice jsem teda ,,elektrikář,, :mrgreen: ale.....
K těm malým kubaturám co se dají teď na benzín koupit. Myslím, že to není vůbec špatný použít do nějakého hornoplocha, nebo třeba dvouplocha, nebo i jiných předloh WWI. Prostě letadel, které notně nepotřebují kupa výkonu a přesto pěkně, pohodově lítaj 8-)
Pokud se někdy dám na cestu spalovacího pohonu, koupím klidně tenhle ,,malej benzín,, a prostě to do něčeho vhodnýho osadím a pak se uvidí, co všechno se z toho dá vymáčknout a co snese :mrgreen:
Žhavíky NE-E, buď elektrika, nebo benzín :!:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 03 dub 2014 21:23 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
do budoucna mám v plánu tyhle éra tak bych uvítal návrhy na pohon ;) 2 takt, 4 takt, benzin ;)
http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1 (uvažoval jsem o 4taktu a nebo jestli by nešel benzin, ale nevím jaké benziňáky by byly vhodné)
http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=251&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1 ( sportovní model takže asi MVVS 10 nebo 12,7 ?)
http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=677&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1 (přemýšlel jsem o OS MAX 46 AX)
http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=264&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1 (taky OS MAX 46 AX)

Nemáte zkušenosti s benzinem Evolution 10, 15 ccm? nebo podobnýma motorama? Moc důvěru v čínu nemám,hlavně co se týče kvality a tvrdosti materiálu, ale třeba se pletu.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 04 dub 2014 12:06 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Tak postupně :mrgreen:
Všechny tebou předložené modely mají ropětí okolo 1,7 až 1.8.m a to je dle mého názoru asi tak hranice kdy je ještě reálné nasadit benzín. Je třeba kalkulovat s tím, že 2 takt benzín bude výkonově spíš odpovídat metylovému 4 taktu čili pokud je určen stroj na 2takt 10ccm metyl, pak ekvivalent v benzínu bude 15-20ccm. Pak je třeba porovnat váhy a konstrukci stroje. Kvůli dovažování těžiště. Pokud má krátký a široký čumák :oops: pak bych se toho nebál. Dále je třeba si uvědomit, že ty motory jsou nejen těžší, ale samozřejmě i větší a i tlumič je rozměrnější. Samozřejmostí by měla být pevnější konstrukce. Benzín má vibrace nebo spíš harmonickou rezonanci výrazně níž, takže při nízkých otáčkách je schopen rozvibrovat stroj do výrzně větší klepatury a pokud na to ten stroj nebude přpraven tak je schopen některé spoje rozvolnit.
zkušenosti s takhle malýma kubaturama nemám, nejmenší benzín mám 26ccm čínské provenience a nemůžu si stěžovat. Starty bez problému, chod taky. Pravda není to žádný vysokootáčkový dravec, ale to jsem ani nečekal



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 05 dub 2014 07:28 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Jak to tak vypadá, tak budu muset hledat nejspíš jiné předlohy pro benzin :| a nebo to risknout a koupit ten Evolution. Pamatuju si jako kluk, že se v 80. letech a dřív použivaly někdy motory z řetězových pil u větších modelů :D Jo tehdy se experimentovalo snad se vším :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 20:51 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Teď v myslím že to byla RC revue, tak tam p. Kroufek popisuje úpravu maloobjemových metylových motorů na benzím a celkem si to pochvaluje. Rozhodně bych se toho nijak nebál. I ty motory Evolution nevypadají nijak zle. V té Číně rozhodně došlo k posunu směrem ke kvalitě a pokud vím, tak se tyhle motory prodávají hodně v USA. A jak říká jeden můj známý" co se prodává v USA musí být blbuvzdorné a kvalitní!". I když by se o tom dalo dost diskutovat tak něco pravdy na tom bude. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 08 dub 2014 00:17 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Pokud měli a mají američani ve svých raketách čínské elektrosoučástky, pak je logické, že čínské zboží je absolutně všude. Mě motor Turnigy HP 50 zatím šlape.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 10 dub 2014 20:49 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já měl strach, že ty methylové motory předělané na benzin se prý hodně přehřívaly, ale to jsem jen někde četl :D ( 100 lidí, 100 názorů :D )
Tenhle rok zůstanu nejspíš ještě u methylu ,ale pak bych chtěl zkusit určitě benzín :P Dnes jsem sehnal plánek P 51D Mustang na tu 3,5ccm z roku 1990 :mrgreen: k doplnění letadel z WW2 :D
V dnešní době už je stejně všechno z číny tak je podle mne skoro jedno jaká je to značka. Spíš mne zajímalo, jestli s těmi Evolutiony na benzin tady nemá někdo zkušenost.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 00:30 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Zkušenost nemám s evolution, ale obecně by to měly být motory uživatelsky přívětivé. Co se týká značek, pak je zajímavé zjištění, zda např. 3 noname flexy nevydrží déle, než jedna brutálně předražená značková. A ny vydrží déle. U těch motorů bych to viděl stejně. Něco mě říká, že 2.5 chinamotoru vydrží déle, než jeden předraženej značkovej.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 18:21 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Taky si myslím. Já už většinou vybírám kompromis mezi cenou a kvalitou. Stejně když si koupím jakoukoli značku tak na druhé straně je "china" :lol: a zaplatím 2-3 víc.
A osobní zkušenosti třeba s českýma značkama? Jak si jen vzpomenu tak zuřím :oops: třeba kuchyňské spotřebiče. Nechal jsem se ukecat a za cca. 40 tis jsem dal do kuchyně českou Karmu,
1.digestoř málo táhne a nestíhá odebírat už při dvou plotýnkách,
2.v mikrovlnce po půl roce odešla žárovka, která ovšem nejde vyměnit a musí se celá rozebrat a volat servis,
3.v troubě stále dokola se upaluje spodní topné těleso v intervalu půl roku a nekvalitní regulátor programu pečení se rozpadl na málé kousky.Nefunkční servis okolí Jihlavy(prý Karma neplatí tak žádný servis nedělají v rámci záruky a z jiného okresu nikdo nepřijede. Ani po domluvě, že to zaplatím po roce stále nikdo nepřijel a musel jsem náhradní díly objednat přímo u Karmy. Je to už rok a půl a stále nic nepřišlo ani po asi 30 telefonátech na všechny možné jejich linky včetně vedení firmy). Všechno si tedy musím opravit sám :lol: :lol: Jediné co zatím jde je lednice, varná deska a myčka whirpool :lol:
Tak bych mohl pokračovat třeba u ETY a jiných a nebo TV a ostatní elektroniky nebo nářadí.
Proč si teda kupovat "českou" nebo jinou evropskou rádoby značku, která je stejně šitá horkou jehlou nebo vyrobená v číně a horší než daleko levnější no name z číny?
Existuje samozdřejmě ještě pár vyjímek, ale těch je opravdu je setina.
Závěrem bych dodal, že většinou už vybírám věci co nejlevnější a počítám s životností po dobu 2 leté zaruky. :roll: Paradoxně tyhle výrobky už slouží víc jak pátou sezonu :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za MVVS 3,5 GFS
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 20:51 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Dnes mi přišla druhá nová 3,5. Tak jsem ji vyčistil propláchnul od špón z výroby namontoval na prkýnko, nacucnul mu methylu a na poprvé chytnul :D Jede jako pila a hezky jde za plynem :P A pak že MVVS nejdou seřídit :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist