Právě je 27 črc 2024 04:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 22:05 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Zdravím,
chci se zeptat, jestli tady někdo lítá s něčím extra malým a pohání to pouze jednou lipolkou?
Chystám se osadit křídlo z KometuM od Potenského a váha holého křídla 23gramů si o to přímo říká...
Jen bych ocenil nějaké praktické zkušenosti od někoho, kdo něco podobného už má. Jde mi hlavně o vhodnou volbu motoru a regulátoru, vše ostatní mám vyřešeno. Počítám s letovou váhou do 40 gramů.
Nějaké svoje tipy už mám, nebudu se o nich teď rozšiřovat, čím byste osadili vy?
Víc hlav víc ví 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 08 dub 2012 23:00 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Už jsem stavěl letadélko z EPP na 1S, dokonce se dvěma stejnosměrnými motorky na křídle, elektroniku jsem měl komplet vlastní výroby, takže tím asi moc nepomůžu. Zatáčelo to rozdílem výkonu motorů. Žádný servo na tom nebylo.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 09 dub 2012 10:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Salaman píše:
Už jsem stavěl letadélko z EPP na 1S, dokonce se dvěma stejnosměrnými motorky na křídle, elektroniku jsem měl komplet vlastní výroby, takže tím asi moc nepomůžu. Zatáčelo to rozdílem výkonu motorů. Žádný servo na tom nebylo.


Takže to bylo něco podobného, jako kdysi tuším Bomber od Potenského?
Ten měl taky 2 motory, žádná serva, zatáčelo to rozdílem otáček motorů a stoupalo přidáním otáček... nebo tak nějak to bylo, osobní zkušenost s tím nemám, zdálo se mi to tenkrát dost drahé tak jsem koupil většího PAFa, který byl udělán klasicky, ještě je doma na skříni a donedávna létal a to mu je přes 8 roků!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 10 dub 2012 21:43 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak už jsem něco objednal, až to dorazí a odzkouším zdali to vůbec spolu aspoň nějak funguje, poreferuju, co jsem vybral ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 10 dub 2012 22:24 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Tak to budem rádi, když poreferuješ :) Případně můžeš napsat krátkou recenzi... určitě by to spoustu lidí zajímalo. Třeba mě, jelikož v těhlech miniaturách se vůbec nevyznám. Nejmenší letadlo mám foxe od Multiplexu, ale je to na 2S lipolku a ještě celkem velký motorek:
http://rchouby.cz/index.php?cl=3/fox (ten druhý je lehčí).


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 16 dub 2012 17:22 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
zdekar píše:
Tak to budem rádi, když poreferuješ :) Případně můžeš napsat krátkou recenzi... určitě by to spoustu lidí zajímalo. Třeba mě, jelikož v těhlech miniaturách se vůbec nevyznám. Nejmenší letadlo mám foxe od Multiplexu, ale je to na 2S lipolku a ještě celkem velký motorek:
http://rchouby.cz/index.php?cl=3/fox (ten druhý je lehčí).


Tak až dnes jsem zkouknul Foxe!
Dobrý, hlavně ten druhý s tlačným motorem se mi líbí.
V prodejně jsem vážil Foxe co dodává Pelikán a má 46g, takže s vybavením co mám doma (ale není k dispozici, fláká se vjednom éru na zahradu :) ) bych se měl dostat na 90g...
Začínám o něm uvažovat...ale bylo by to na 2S 150mAh



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 14 črc 2012 23:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak po nějaké době oživení pohonu na 1S Li-Po, jelikož se mi uvolnil jeden lehoučký přijímač, už mi chybí jenom baterka, ale to je to nejsnažší koupit, případně udělám z 2S...

Motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 700kv.html
Docela používaný, co jsem koukal na RCalbumu, tak snad bude jen jediný problém, jak uchytit vrtuli na hřídel průměr 1mm :shock:

Regulátor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ller_.html
Tak z toho mám po pravdě docela ,,vítr,, zda se to spolu všechno rozběhne tak jak má. Kdyžtak to bude cestou pokus-omyl s tím, že omyl bude max jednou :lol:

Baterie: jakákoliv 1S Li-Po, maximálně 150mAh, kvůli váze :!:

Přijímač:
http://www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=299
Teda doufám, že je to tento, nebo konkurenční výroby téměř shodných parametrů od Potenského. Jelikož šetřím na hmotnosti, krabička jde hned pryč, výstupy označím na 5.kanálu barevně smršťovačkou a pak nevím který přijímač je který :D ale dá se to zjistit 8-)

Serva: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ight_.html
Levá a pravá varianta, od každé jeden kus, ať je to symetrické...

Už jsem za tu dobu co toto rozmýšlím, ztratil část optimismu tak budu rád za hmotnost do 45gramů. Že to mám vše na stole neznamená, že to za týden poletí, u mě se takováhle věc kolikrát táhne i na měsíce :? když to tady někdy čtu jak to ostatním frčí, mě bohužel ne! Ale není to závod na rychlost, ale koníček, tak není kam pospíchat...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 15 črc 2012 10:18 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Myslím, že u svého foxe mám taky hřídel 1mm a vrtulku GWS 3x2 jsem přidělal tak, že jsem vrtáčkem zvětšil otvor ve vrtuli (je tam menší než 1mm) a pak na hřídel kápnul malinko vteřiňáku a vrtuli rychle nasunul. Drží perfektně... pak je ale problém, pokud ji zlomíš a chceš ji sundat. :D Vzal jsem na to kleště štípačky co jsou na kabely a opatrně přeskřípnul ten střed, abych přitom nepoškodil hřídel. Možná že je i nějakej unašeč... ale teď nevím. Na HC jsem tuším viděl jen na 1,5mm.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 15 črc 2012 13:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Hmm, tak unašeč na 1,5mm mám, menší snad nejde ani sehnat. Původně jsem chtěl na hřídel namotat alobal, tak akorát a přišroubovat unašeč...
Chci použít zmiňovanou GWS 3x2, ale je v ní díra větší než 1mm :( protáčí se a je tam vůle, ale ne moc velká.
Asi budu šetřit hmotnost a zkusím přilepit, ovšem potřeboval bych poradit jaký vteřiňák nejlépe použít :?:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 23:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Konečně se mi už sešlo snad všechno na dodělání samokřídla.
Dal jsem to na hromadu a hurá zvážit.... 40 gramů, myslel jsem si, že to bude trochu míň, ale jde to. Ještě kousek drátků na propojení, nějaká táhla, páky kormidel, lepidlo a asi pevné směrovky aby bylo stabilnější... tak to vidím na 44 gramů... uvidíme 8-)
Na to že tam není nic až moc extra malého a je to na 35MHz s mikrokrystalem... jsem zvědavý co z toho vznikne a jak to bude lítat :twisted:
Příloha:
P7270182.JPG
P7270182.JPG [ 18.78 KiB | Zobrazeno 6523 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist