Právě je 27 črc 2024 08:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 28 črc 2012 10:01 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Jaké to má rozpětí? Podle velikosti té krabičky od sirek odhaduju tak 50cm. :)
Motor budeš mít ve předu nebo vzadu? Jinak váha pěkná.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 28 črc 2012 20:52 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
zdekar píše:
Jaké to má rozpětí? Podle velikosti té krabičky od sirek odhaduju tak 50cm. :)
Motor budeš mít ve předu nebo vzadu? Jinak váha pěkná.


Dobrej odhad ;) rozpětí 54cm.
Motor plánuji dopředu a váha mohla být maličko nižší, ale jsem spokojen.
A váha je obyčejná kuchyňská, snad váží dobře, nemám s čím porovnat, ale chtělo by to pro moje potřeby něco přesnějšího s přesností nejlépe 0,1 gramů. Budu muset něco koupit.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 02 zář 2012 13:15 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Konečně zase krok kupředu... 8-) Pokusím se to vše popsat aby se případný další zájemce o takovéto vybavení vyvaroval hledání, tápání, popřípadě chyb a měl to jednodušší než-li já, ale na první pokus hodnotím kladně, ikdyž to stále není schopné letu, bohužel...

-vrtuli jsem na hřídel přilepil vteřiňákem, radil mi to Zdekar, šlo to, ale musel jsem z izolepy udělat kroužek na vystředění (díra ve vrtulce GWS 3x2 je o malinko větší než hřídel 1mm) a vše důkladně prolít lepidlem.

-uvedený motor funguje, z tahu na plnej mám dobrý pocit, bude dostatečnej, ale při menších otáčkách je slyšet jakoby něco škrtalo, ale nevím co to muže být na plnej se to ztrácí.
Třeba to je chyba jen na tomto kusu, hodnotím pozitivně a použitelně, uvidím časem co to udělá.

-regulátor: měl jsem z něho velký strach, takový prcek, skoro ani není vidět :lol:
Naprosto v pohodě!!! Na první zapnutí chodí perfektně a není co řešit. Jen při jednom zapnutí s plným plynem se začal programovat a omylem jsem nastavit velmi měkký rozběh-asi nějaký vrtulníkový mod jak někde někdo psal (dáte plnej a nějakou dobu-pár sekund se do plného roztáčí). Po přečtení návodu v AJ-moc jsem tomu s mojí znalostí nerozuměl, ale nakonec jsem přeprogramoval a chodí zase normálně.

-1čl. Li-Po 150 mAh-nebýt mé blbosti kdy jsem si vytrhl drátek z baterky, mimochodem hodně tenký, tak není žádný problém, dá se použít snad jakákoliv dostupná.

-přijímač-klasický na 35 MHz s mikrokrystalem, odzkoušený, není snad co by nefungovalo

-lineární serva-schválně si je nechávám nakonec... Při zkouškách na stole bez zátěže dobrý, vše musí chodit dokonale lehce, jinak mají snahu hned vrčet. Připojil jsem křidélka, odstranil všechny místa kde měli snahu drhnout a šli, jenom kolem středu a to je docela problém, mají vůli a docela velkou!!! Je to dáno konstrukcí mechanického uložení hřídele na které jezdí páka serva-axiální vůle je přliš velká a myslím že příště vyberu klasické ,,krabičkové,, servo
Navíc jedno servo jsem zapojil do přijímače na chvilku špatně (přehodil jsem plus a minus, moje blbost, přiznávám to bez mučení) servo zasmrdělo, což jsem hned zaregistroval a odpojil.
Po nápravě chvíli chodilo, ale než jsem napípal vysílačku (trvlo mi to, nějak se mi nedařilo), přestalo fungovat. Takže servo na vyhození a navíc nemůžu s křídlem do vzduchu, ale je to mojí blbostí.

A letová váha je 43gramů.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 15:55 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Tak jak, uz si s tim byl ve vzduchu? planuju si udelat nejaky maly letadylko a vyhlid sem si shodou okolnosti uplne stejnou elektroniku. byl bych rad kdyby to bylo trosicku premotorovane a schopne visu. hmotnost netusim jaka bude. rozpeti planuju 40cm a material polystyren protoze EPP doma nemam a nevim kde shanet nejaky odrezky levne. myslis ze motor je dobrej nebo mam radsi koupit http://www.emotors.cz/60-uf8co3-micro-brushless-outrunner-7900kv-11878.html? ma to udajne 30W namisto 12-ti a jen o 0.6g vic.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 19 bře 2013 21:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomíno píše:
Tak jak, uz si s tim byl ve vzduchu? planuju si udelat nejaky maly letadylko a vyhlid sem si shodou okolnosti uplne stejnou elektroniku. byl bych rad kdyby to bylo trosicku premotorovane a schopne visu. hmotnost netusim jaka bude. rozpeti planuju 40cm a material polystyren protoze EPP doma nemam a nevim kde shanet nejaky odrezky levne. myslis ze motor je dobrej nebo mam radsi koupit http://www.emotors.cz/60-uf8co3-micro-brushless-outrunner-7900kv-11878.html? ma to udajne 30W namisto 12-ti a jen o 0.6g vic.


Ještě jse s tím nelítal, jak jsem odpálil to servo, nešlo to a když jsem po čase sehnal jiné, už jsem do toho neměl elán abych to dodělal :(

Na rozpětí 40 cm by si mohl použít Depron, nějaký doma mám tl.4mm. Nevím sice jaký formát desky, ale 1m2 vycházel asi na necelou stovku... kdyby si chtěl... Plánuješ něco do haly?

Ohledně motoru aby zavisel.... ten co jsem použil já nebude asi to pravé, ale žádné změřené hodnoty co to umí, nemám. Neříkám tím ale že je špatný! A ten z odkazu těžko říct co bude umět, papír snese všechno, ale jaký bude v reálu, těžko říct.

A přečti si prosím SZ, díky ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 22:50 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
do haly ani ne. spis do bezvetri na zahradku nebo neco abych tomu moh oddelat kridla a brat si to na tyden do skoly. trosku sem jeste pocital hmotnost a vzhledem k cene materialu to vidim na upravu foxe. s elektronikou me to bude vazit cca 72g plus tahla. to by mohlo litat pekne pomalu. ovladany budou kridylka a vyskovka. teda pokud se k tomu dokopu :D



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 21 bře 2013 20:59 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomíno píše:
teda pokud se k tomu dokopu :D


Taky nějak sám sebe nemůžu přesvědčit abych křídlo dodělal-zprovoznil :(



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 22 bře 2013 00:13 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
kdyby si treba prodaval tu elektroniku tak se zlobit nebudu :D ale radsi to dodelej ;)



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 22 bře 2013 09:59 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1753
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomíno píše:
kdyby si treba prodaval tu elektroniku tak se zlobit nebudu :D ale radsi to dodelej ;)


A drahá by nebyla.... ale motor je zalepený v EPP, jedno servo taky, druhé nové, mám v šuplíku, tak kdyby si chtěl, klidně přenechám. Fakt se mi do toho už nechce.
A jedna inspirace micromodelu, konstrukce balza, moc se mi to líbí:

http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=4746

...nekoukej na elektroniku, to je pro nás asi trochu mimo :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon na 1S Li-po
PříspěvekNapsal: 22 bře 2013 10:29 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
tak tohle je peknej prcek :D o balse sem taky uvazoval ale na prevoz je to blby. mozna az jako dalsi pokus jestli foxik nebude litat. dneska ho skocim k "bohuzeloj" objednat.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist