Právě je 20 dub 2024 10:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 09 úno 2014 22:56 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Ve spěchu abych stihl olympiádu jsem až moc horlivě slepil trup a před chvílí jsem ho zase rozebíral :oops: :lol: a jsem na začátku :lol:
Každopádně se mi nová metoda dělat nejdřív jednu polovinu trupu a pak druhou neosvědčila( taky díky překližkovým přepážkám které musí zůstat v celku) A začnu znova starým osvědčeným způsobem ve vyvýšeném přípravku ze dřeva:D



Copak, copak??? Když pominu překližkové přepážky, které musí zůstat v celku, tak bych řekl, že stavět nejprve jednu polovinu a na ni druhou, musí být naprosto OK. Teda párkrát už jsem to tak stavěl a vždycky mi to přišlo jednoduché, relativně rychlé a přesné....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014 01:17 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já to dělal takhle poprvé :mrgreen: a chtěl jsem to vyzkoušet.Začátek byl dobrý než jsem ve spěchu zalepil i co jsem neměl a pak jsem tam už nedostal prekližku :lol: :mrgreen:

Dřív jsem to stavěl do takového vyvýšeného přípravku ze špalíků vysokých o polovinu šířky trupu+ trochu víc, přišroubovaných k desce a vznikl vlastně děrovaný stůl.

Přepážky byly v celku, nosníky pěkně v rovině ležely na vrchu špalíků, všechno to sedělo a stavilo se rychle a přesně.

Dnes jsem aspoň vybrousil směrovku a výškovku a připravil si material na ten trup :D Potah trupu pak asi plný z 1,5 balsy

Podobným způsobem jako tady, akorát ty podpěrné nosníky mám daleko pevnější asi 30 x 40 mm
Obrázek


Naposledy upravil hashpi dne 19 úno 2015 14:08, celkově upraveno 2

Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 19:35 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Už jsem se vyhrabal konečně z kostry trupu :lol: a doplňuju ještě nějaké díly z balzy před potáhnutím :)
Večer se vrhnu nejspíš na vnitřek kabiny. Zatím nevím jak moc ji propracovat. Jestli dát pilota jen s rameny a hlavou a nebo celý vnitřek a pilota i s nohama


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 20:46 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Parádní obrázek stavby trupu, hned je to pochopitelnější, teda pro mě určitě.
Dej tam jen pilota s rameny, každý další detail zvyšuje hmotnost a zhoršuje letové vlastnosti. Vidím to u sebe na Bristolu, furt něco vymýšlím a přestože každý den alespoň kousek udělám, chybí toho stále dost.
Dneska jsem zase něco v práci vymyslel a odzkoušel.... zjistil, že to je alespoň trochu reálné vyrobit a tak si budu komplikovat život další věcí a prodlužovat stavbu.... když se to povede, dobrý, když ne, zbytečná práce :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 01:20 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tímto způsobem jsem to dělal pokaždé, akorat musíš přesně usadit nosníky a žebra a dát si pozor aby se to nerozjelo z úhlopříčky :D

Trup jsem zatím nechal být a začal jsem připravovat žebra a nosniky na křídla.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 22:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
REX píše:
Dej tam jen pilota s rameny, každý další detail zvyšuje hmotnost a zhoršuje letové vlastnosti. Vidím to u sebe na Bristolu, furt něco vymýšlím a přestože každý den alespoň kousek udělám, chybí toho stále dost.
:mrgreen:



Beru zpět své tvrzení nedělat zbytečně moc detailů a nezvyšovat zbytečně hmotnost....
Dnes se mi povedlo udělat jednu libovou maketovou věc na Bristola a až to bude komplet hotové, taková kravinka bude hmotit cca 10% z celkové předpokládané letové váhy!!!!
Blbost která by šla udělat se čtvrtinovou vahou, ale mě se líbí a až to budu mít vše, dám do vlákna Bristola fotku.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 16:43 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
už se těším ;)
Asi udělám jen jednoduchou kabinu jak si říkal prve :mrgreen: U takových malých modelů nejspíš nemá smysl zbytečně zvyšovat hmotnost. To se pak vyplatí u větších modelů a s větší rezervou vzletové hmotnosti :)

Koukal jsem na RCrevue na podobné plány WW2 od Rašky: Spitfire, JU87 Štuka, Hawker Tempest, které by se daly zařadit jako další modely WW2. Škoda jen, že pan Raška nedal modelům stejná měřítka :roll: Spitfire-1:10.44, Štuka-1:14.25, Tempest 1:12.5


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 20 úno 2014 23:44 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Dnes jsem se konečně po týdenní pauze opět dostal ke stavbě a slepil jsem kostru křídla včetně křidélek :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 23 úno 2014 21:36 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Trochu jsem se zasekal s opravou žeber :mrgreen: Po obroušení křídla jsem zjistil, že křídlo nebylo ideálně plynule eliptické (výška žeber a plynulý pčechod nosníku) a musel jsem opravit žebra.Nakonec jsem to udělal podle oka. Ale zajímalo by mně jak nejlíp vyrobit plynulé žebra u eliptického křídla. Zkoušel jsem vykreslit každé žebro zvlášt podle délky, ale nějak to nevyšlo :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Republic P-47 D Thunderbolt M 1:12
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 19:52 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Trochu jsem se zasekal s opravou žeber :mrgreen: Po obroušení křídla jsem zjistil, že křídlo nebylo ideálně plynule eliptické (výška žeber a plynulý pčechod nosníku) a musel jsem opravit žebra.Nakonec jsem to udělal podle oka. Ale zajímalo by mně jak nejlíp vyrobit plynulé žebra u eliptického křídla. Zkoušel jsem vykreslit každé žebro zvlášt podle délky, ale nějak to nevyšlo :mrgreen:



No, ale hlavně že sis nějak poradil 8-)
Já snad nikdy eliptické křídlo nestavěl, teda určitě ne poslední dobou, kdysi možná jo, ale jak se povedlo si už nepamatuju :(



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist