Právě je 25 dub 2024 20:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 23:10 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já začínám taky tak nějak :lol: , až jde prcek spát tak jdu stavět :D a pak ponocuju doví do kdy a ráno se mi nechce vstávat :mrgreen:
Ale přibývá ti to slušně. Jen tak dál ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 07:44 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tak se pochlub ;) Něco nového?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 11:05 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Tak se pochlub ;) Něco nového?



Nového dohromady nic, mám na dostavbu skoro vše nakoupeny (krom baterek a pokud bude plechový, tak mám zatím málo plechu :lol: ) ale poslední dobou jsem to trochu flákal. Ale zase jsem dořešil Hortena a mám připravený na zálet rychlého Cometa. Tak teď už bude trochu víc času na Jaka, snad s tím zase pohnu.
Ale furt něco ohledně letadel dělám, mám připravený plánek na balzového 85cm akrobata, do kterého dám vybavení z EPP S-bacha a ve čtvrtek jsem si přivezl plán na 4-motoráka :mrgreen: dnes půjde na zeď, dvě pěkný plachty papíru :lol:
A taky jsem konečně dal do jednoho deproňáka stabilizaci a vyzkoušel.... dost dobrý, z mrchy najednou beránek :twisted:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 04 čer 2014 19:25 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
...tak nějak pokračuju pomalu se stavbou Jaka, snažím se udělat každý den alespoň něco málo a zatím mi to jde 8-) Ale stavba se pomalu blíží k fázi povrchové úpravy a já stále přemýšlím jak udělat: folie vs. plech
Co na to ostatní, já už prostě nevím..... :?

Pro folii je odůvodnění, že se dostanu cca do hmotnosti dle plánu, tedy 750gramů.... ale zrovna dvakrát nadšený z tmelení a broušení nedostatků moc nejsem :lol:

Pro plech jen to, že budu mít případně prvního plechovkáče, samozřejmě vyzkoušení nových technologií a netradiční/atraktivní vzhled. Ale velkým proti je mnohem vyšší váha a to zhruba kolem 900gramů!

Údaje o hmotnostech jsou jen teoretické předpoklady, (ale myslím si že to mám docela zmáklý) třeba s možností dovažování vůbec nepočítám a pak bych byl úplně někde jinde. A jednou už se mi povedlo udělat letadlo mnohem těžší než mělo být a bylo umění ho dostat do vzduchu a naučit lítat. V podstatě jsem musel zvýšit napájení motoru o 1čl Li-Po a až to pomohlo, nakonec stejně při prvním letu havarovalo mojí vinou (nedokonalou předletovou kontrolou) a tím mi došla trpělivost a šlo z baráku! Tomu se však chci vyhnout a tak přemýšlím jakou cestou se dát.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 11 čer 2014 11:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
...něco málo pro oživení tématu. Jelikož stále více stavím než létám (když ono se mi po celodenním shonu už večer nikam nechce :? ) zase jsem pokročil. Letadlo je vytmelené a vybroušené, připravené na potáhnutí folií.
Motorový kryt jsem chtěl původně vyfouknout z durofolu, ale ono se mi kopyto povedlo tak pěkně udělat, že bude nakonec balzový. Alespoň to bude poctivá modelařina se vším všudy. Ještě musím na krytu udělat vstupy pro chlazení motoru.
Nějaká práce na tom neustále je, ale už se to pomalu ale jistě blíží 8-)
Příloha:
P6091543.JPG
P6091543.JPG [ 110.35 KiB | Zobrazeno 3513 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2014 17:43 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Zatím to vypadá hezky ;) ještě kabinu, podvozek a pár detailů a bude to éro se vším všudy :mrgreen: Dnes jsem byl asi po měsíci konečně lítat, ale na porterfielda jsem ještě nehrábnul, což mne docela mrzí :roll: Hlavně když posekli trávu na louce kam chodím lítat a porterfield už se tam mohl prohánět :mrgreen: Ať se dílo daří a letu zdar :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2014 20:01 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Super práce.
Koukám, že stavíš jak o život. Taky plánuji v létě začít stavbu nového éra. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 15 čer 2014 22:33 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
....stavím a baví mě to. Po chvilkách, po večerech a skoro každý den 8-) nebaví mě koukat se na televizi a chodit brzy spát. K netu občas sednu a pak jsem naštvaný, že jsem promarnil zbytečně čas ;)
Navíc běžně přemýšlím do budoucna o čtyřech érech co bych si chtěl postavit... bohužel to u mě je práce na několik let dopředu :lol:
Vypadá celkem dobře a počkejte až dokončím potažení a až budou samolepy :mrgreen: Na kabinu musím nejprve udělat kopyto a podvozek nebude, je zbytečný...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 19 čer 2014 22:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Zase jsem trochu pokročil ve stavbě a konečně jsem se popasoval s potahováním..... no, něco se povedlo, něco míň a něco bych podruhé udělal asi trochu jinak.

Přidávám fotku motorového krytu, nakonec je z něj docela nosáč :lol: :lol: , to když jsem dodělal vstupy chladícího vzduchu. Vzhled nic moc, ale snad to bude trochu fungovat. A usoudil jsem, že to nebyl úplně dobrej nápad taky potáhnout folií, takovýhle patvary jsou docela oříšek. A nebo to jen neumím a budu se v tom muset zdokonalit.

Taky jsem éro složil, dal do něj motor, regl, orientačně baterky a vychází mi naprosto blbě těžiště! Takže asi budu muset udělat nějaké předělávky uvnitř trupu. Posunout serva co to půjde a taky baterky hooodně dozadu a stejně asi budu muset dovažovat ocas.... a nebo použít lehčí kužel a taky hnusnější :? uvidíme

Příloha:
P6191573.JPG
P6191573.JPG [ 134.86 KiB | Zobrazeno 3413 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak-9 Aircombat
PříspěvekNapsal: 04 črc 2014 22:44 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Trochu jsem to tady flákal, ale letadlo mám hotové a dnes proběhl první úspěšný let. Vše probíhalo naprosto OK, drobné dotrimování křidélek a výškovky, seznamování se a zvykání na letové vlastnosti... dojem z prvního letu dobrý, i když ještě něco málo bude na postupné doladění.

Nakonec proběhl i druhý let, který už bohužel nedopadl nejlépe :? Po startu pád po křídle (malá rychlost a éro hozené moc nahoru) naštěstí do vzrostlého jetele, který pád zmírnil. I tak naprasklý motorový kryt, nalomená vrtule a drobné škody uvnitř trupu od posunuté baterky. Ta to nakonec odnesla nejvíc, jelikož se natrhl článek o ostrý šroub držící motorový kryt... bohužel.

Takže dojmy z prvního letu velmi dobré, ale nakonec se to dneska moc nepovedlo... no ale zase jak říkám, je pokřtěné :lol: a vážnější havárie se mi už snad budou vyhýbat!
Příloha:
P7041670.JPG
P7041670.JPG [ 120.44 KiB | Zobrazeno 3316 krát ]
Příloha:
P7041676.JPG
P7041676.JPG [ 111.45 KiB | Zobrazeno 3316 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist