Právě je 20 dub 2024 01:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 15:19 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
vitstar píše:

...ale myslím že to video je sestříhané a jsou vybrány ty platné pokusy a taky si myslím, že jich bylo dost...

To jo tady má pár nezdařených pokusů:
http://www.youtube.com/watch?v=d31fRb7JDGs&feature=plcp
Konečně vidím nějakýho profíka co lítá na módu 3, jinak to na týhle vysílačce ani nastavit nemůže: http://www.becker-fm.de/shop/product/1040?gID=11 :shock:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 17:22 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Super video. Když se to umí je to hračka. Jen těch posledních pár přistání nebylo úplně ono :lol: :lol: :lol: .



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 21:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Moooc pěkný video, kdo umí, ten umí, je si fakt dost jistý a dobře zná jak mu to lítá....
Asi lítá častěji než jednou, max. dvakrát týdně jako já :lol:
A to jsem to neviděl bohužel celý, jen asi 2 minuty, nějak nezvládá počítač :(
Já bych to nedal ani kdybych měl s FPV...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 13:43 
Nováček

Registrován: 13 úno 2018 13:42
Příspěvky: 1
Já jsem si na www.profimodel.cz koupil tohle: https://profimodel.cz/cs/rozpeti-do-1m/ ... 01958.html Asi jsem měl kupovat levnější, už jsem ho stih roztřískat. A to jsem ho měl jen tejden.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 14:15 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ono nezáleží na ceně. Tohle už od pohledu není letadlo pro začátečníka, začátečník neví co dřív a tak je potřeba mít klidné a hodné letadlo :-). Už to je nějaká doba, co jsem začínal. Z těch levnějších letadel pro začátek jsou nejlepší různé Bety apod., např. http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=46822 .



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 13 úno 2018 21:33 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Letadlo co zvolil Majkl opravdu není vůbec vhodné na začátek a už ani ,,různé Bety,, mi nepřijdou moc vhodné, když jsem na svých synech odzkoušel toto:
https://www.rc-factory.cz/letadla/backy ... e-backyard

Za mě dokonalý stroj který dokáže zvládnout opravdu úplně každý a po něm už bych šel do nějaké Bety nebo jejích klonů s řízením křidélky.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 10:48 
Plodný uživatel

Registrován: 26 srp 2012 18:20
Příspěvky: 290
Bydliště: Lično 121
Kdyby jsi chtěl, měl bych na prodej školní model na způsob Bety, akorát to má jiný samolepky pod názvem Pioneer :shock:



_________________
"Dobrý pilot je ten, který dokáže říct Dnes neletím."
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 08 čer 2023 18:46 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 56
Ahoj
Za mě je to jen z rovné desky a dost předražený , v setu mají FlySky FS-i6 vysílač což je něco co až půjdete dál vyhodíte, nebo darujete.
Dál se mě moc nezdá že by začátečník potřeboval předražený serva HS-40 když muže mít podobná za 150kč , vidím v tom zase více komerci než něco co by bylo pro neznalého začátečníka .
Abych jen nekritizoval projekt co má rozšířit modelařinu v cz, tedy "nevím", tak jsem vytvořil vlastní sadu pro začátečníka aby dle mého názoru nevyhazoval peníze za něco zbytečně a později nelitoval .
Na tomto videu mám upravené letadlo co v základu bez elektroniky koupíte za 800+-Kč :

Dále se dá použít třeba vysílač Jumper T-Lite V2 s multiprotokolem za cca 2200kč z číny nebo odemne s paměťovou kartou a baterii za 2900kč
Ve vysílači už je standartní OpenTX s možnostmi drahých vysílačů či známé Frsky která už se z nováčka vyhoupla na opravdu kvalitní rádia a trochu i ta cena začíná stoupat souběžně s popularitou :-)
Frsky bohužel už pálí mosty a starší protokoly nepodporuje a v tom je Jumper opak , podporuje většinu značek vysílačů , takže s ním dokážete ovládat opravdu "kde co" a navíc má možnost externího modulu , odzkoušel jsem třeba starší R9 od Frsky co se prodává cca za 280kč a máte rázem dosah 10km .
Ale umí i třeba přijímače co se pohybují s cenou od 350kč v Číně.
Nabíjení vysílače USB-C co má dnes většina mobilů, ale i tak je tam kabel přiložen od výrobce.
A co se my na tomto skokanu líbí je i Hall senzory (magnetické) takže na rozdíl od FlySky kde už jsem viděl videa kde odchází potenciometr a vysílačka je prakticky nepoužitelná je Jumper o level blíže k dražším vysílačům které začínají až od 4500kč .
Dále nabíječka , ta bohatě do začátku stačí v hodnotě cca 160kč co napojíte na servisní konektor a druhý konec do USB nabíječky určené pro mobil, kterou má dnes každý.(odzkoušená a baterie šetří , nabíjí totiž na 97% a pak se odpojí a svítí tuším zelená dyoda / při nabíjení bliká červená a zelená)
Jinými slovy co ušetříte na servech a nabíječce, letadle můžete dát do kvalitnější vysílačky co vám zůstane i na další model.
Baterie se my líbí od Kavana 2S dostupné v cz E-shopech , já kupoval v Jino.cz , kapacita 850mAh a nebo 1000mAh se kterou mám max. letový čas 20minut když to jen tak lechtáte na 65% plynu .
Motor s regulátorem 12A se dá pořídit za 360kč , vrtule 5x3 bude asi i u nás za drobné , já tam dával trochu lepší za 120kč , ale to není nutné, stačí plastová.

Samozřejmostí je nejdříve příprava v podobě RC simulátoru !!!
Například Free : https://www.multiplex-rc.de/de/support/software/

Vzhledem k mé zdravotní situaci jsem byl donucen vymyslet nějaké podnikání doma a tak zakládám "RC soukromou školu" kde budu mít hotové modely s naprogramovaným vysílačem a vše za dobrovolnou odměnu kterou nechám na každém . A samozřejmě podporu po internetu.
Mám i místnost s počítačem kde je RC simulátor a k němu je stále napojen RC ovladač v podobě vysílače MOD2 který pokládám za nejlepší z důvodu shody s řízením velkých letadel :-)
Pokud by byl zájem tak my napište na mail joskapilot@seznam.cz, nebo do soukromé zprávy.
Mohu pomoci i svou malou CNC frézkou a 3d tiskárnou.
Věnuji se i FPV létání a radím známým s Piloťákem když ho chtějí, na tento začátečnický model totiž nepotřebujete žádné papíry :-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 21 čer 2023 07:42 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 511
Bydliště: střední EU
joskapilot píše:
Ahoj
Za mě je to jen z rovné desky a dost předražený , v setu mají FlySky FS-i6 vysílač což je něco co až půjdete dál vyhodíte, nebo darujete.
...
tento začátečnický model totiž nepotřebujete žádné papíry :-)


Předpokládám, že to je reakce na předražené a marketingem navoněné nic se jménem Step One, viz.
viewtopic.php?f=31&t=951

Ono se totiž tváří, tak jakoby žádné jiné 1.RC ero pro výuku létání neexistovalo... což rozhodně není pravda... Lze si vybrat, jen je potřeba hledat a přiložit ruku k dílu, inspirace například v odkazech níže.
viewtopic.php?p=7592#p7592
viewtopic.php?p=8419#p8419

Takže další nabídka kompletního řešení na klíč a dokonce i s poradenstvím, navíc za rozumné peníze, případným začátečníkům jenom pomůže. Fandím tomu.

Chtělo by tu nabídku už jenom trochu zestručnit a učesat a přiblížit ji k těm komerčním pro lehčí srovnání a orientaci. Třeba udělat balíčky na
- hole ero
- ero s elektronikou
- kompletní sestavené ero + RC škola
- ceník náhradních dílů



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 21 čer 2023 21:54 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 56
BeneFitmodel píše:
joskapilot píše:
Ahoj
Za mě je to jen z rovné desky a dost předražený , v setu mají FlySky FS-i6 vysílač což je něco co až půjdete dál vyhodíte, nebo darujete.
...
tento začátečnický model totiž nepotřebujete žádné papíry :-)


Předpokládám, že to je reakce na předražené a marketingem navoněné nic se jménem Step One, viz.
https://rcfree.eu/viewtopic.php?f=31&t=951

Ono se totiž tváří, tak jakoby žádné jiné 1.RC ero pro výuku létání neexistovalo... což rozhodně není pravda... Lze si vybrat, jen je potřeba hledat a přiložit ruku k dílu, inspirace například v odkazech níže.
https://rcfree.eu/viewtopic.php?p=7592#p7592
https://rcfree.eu/viewtopic.php?p=8419#p8419

Takže další nabídka kompletního řešení na klíč a dokonce i s poradenstvím, navíc za rozumné peníze, případným začátečníkům jenom pomůže. Fandím tomu.

Chtělo by tu nabídku už jenom trochu zestručnit a učesat a přiblížit ji k těm komerčním pro lehčí srovnání a orientaci. Třeba udělat balíčky na
- hole ero
- ero s elektronikou
- kompletní sestavené ero + RC škola
- ceník náhradních dílů


Já ještě zvažuji o verzi kde budou jen odkazy a holá cena co se platí na Aliexpresu , přece jenom je komerce dobrá věc a já něco "za peníze" potřebuji dělat, ale úplný začátečník znamená někdo kdo potřebuje pomoci do začátku. Podobně jsem dříve dělal freetracky , zákazník věděl za kolik si to nákladově muže udělat sám, včetně návodu jak na to, a to že to nechal na mě byla jeho volba, takže zvažuji udělat to podobně , kup si to za minimum , a nebo to budeš mít ode mně zalítané a připravené k letu za více peněz s podporou po netu když by se něco "porouchalo".
Samozřejmě mě na druhou stranu odrazuje fakt že někteří v rámci maximálních úspor se do toho pustí sami a neúspěšná stavba je odradí stejně jako koupě setů co se prodávají jako pro začátečníky, ale v reálu je to "šit" co do několika sekund zničí a odradí je další "modelaření".


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist