Právě je 19 dub 2024 10:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 5 [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018 12:27 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Dnes po ránu konečně proběhl ostrý start s funkčním raketovým motorem! :) :)
Bylo téměř ideální počasí, krásné teplíčko, bezvětří a když jsem přijel na louku, bylo i pod mrakem, ale dobrá viditelnost. Nejdřív proběhly 3 straty katapultem, kdy jsem ještě ladil polohu těžiště, zdál se mi mírně těžký na předek, tak jsem dozadu nad motor přilepil kousek olova, asi 3 gramy... lety mi přišly příjemnější na pilotáž, takže ještě doma proběhne odebrání pár gramů zátěže z přídě... to doladím až na to budu mít čas a klid ;)

Po třech startech katapultem jsem se tedy odhodlal k ostrému startu, počasí mi to trochu znepříjemnilo, protože vylezlo slunce z mraků a já měl postavenou rampu přímo proti němu... chvíli jsem tedy vyčkával, ale nakonec jsem do toho šel, trochu se schovalo. Navíc byla přítomna rodina... fotograf a hasič se taky hodí :lol:

Po zapálení doutnáku chvíli trvá než se motor zažehne, ale pak se se syčením a oblakem kouře Comet rozjede po rampě a začne ihned příkře stoupat s nabírající rychlostí a krásnou kouřovou stopou za letadlem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Prostě nádhera, přesně tak si to představuji že to bylo tenkrát ve zkutečnosti, luxusní zážitek, doporučuji všem, kteří chtějí něco nevšedního...

Jinak pilotáž je naprosto pohodová, upravil jsem si těžiště podle svých zvyklostí, to je OK. Na řízení reaguje přiměřeně a bez záludností, jak nabere rychlost nemá to chybu (katapult mu takovou rychlost neudělí a řízení není tak příjemné). Doba chodu motoru je podle videa i návodu nějakých 6 sec a celý let od startu trval lehce přes půl minuty... Proběhly dva lety pohonem raketovým motorem a oba byly povedené a stály za to.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018 14:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
A video z letu ;)
https://www.youtube.com/watch?v=UKRbki3jyZc
...to nejzajímavějsí začíná v 1:41 :lol:


Naposledy upravil REX dne 30 srp 2018 11:49, celkově upraveno 3


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 16:02 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
A ještě pár letových fotek...
Příloha:
IMG_20180603_084049.jpg
IMG_20180603_084049.jpg [ 119.65 KiB | Zobrazeno 3258 krát ]
Příloha:
IMG_20180603_084050.jpg
IMG_20180603_084050.jpg [ 133.04 KiB | Zobrazeno 3258 krát ]
Příloha:
IMG_20180603_084105.jpg
IMG_20180603_084105.jpg [ 149.17 KiB | Zobrazeno 3258 krát ]
Příloha:
IMG_20180603_084107.jpg
IMG_20180603_084107.jpg [ 110.77 KiB | Zobrazeno 3258 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 05 čer 2018 18:50 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Chvilku tu nejsem a nestačím se divit :mrgreen:
Let vypadá fakt realisticky a s tím i ta rychlost :lol: Ta díra v oblacích je to sluníčko? Na te fotce to vypadá jako by to udělal Komet :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 06 čer 2018 05:44 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Chvilku tu nejsem a nestačím se divit :mrgreen:
Let vypadá fakt realisticky a s tím i ta rychlost :lol: Ta díra v oblacích je to sluníčko? Na te fotce to vypadá jako by to udělal Komet :mrgreen:


Let je opravdu velmi realistický ;)
Tou dírou se klubalo sluníčko, letadlo je v tom světlém místě velmi špatně vidět, ale je tam :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 07 čer 2018 11:05 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar,
Tak tohle ve mě probudilo vzpomínky na mládí a naše pokusy s raketami a letadly na raketový pohon. Vysochal jsem tehdy z balsového hranolu a nějakých zbytků křídel z Komára, taky balsa asi 1,5, plomaketu F8 Crusader a na pohon sloužil raketový motor u kterého jsem vysypal výmetnou složku. No letělo to asi jako okřídlené polínko, i když na hod z ruky to docela klouzalo tak raketový motor to prostě rozdivočil a samozřejmě to nebylo nijak řízené. Takže let byl dost adrenalin a o přistání se dalo spíš mluvit jako o neřízeném pádu. Těch bylo celkem asi 5 a pak došlo k totální destrukci stroje. Pak jsem měl ještě motor na tablety, S1. nebo jak se to jmenovalo a ten jsem namontoval na takové házedlo vlastní výroby. Ten motor neměl moc výkonu a tak to taky moc nelítalo a nakonec mi to shořelo málem i s dědovým senem na louce. Takže tím moje éra raketového pohonu skončila. Ale krásné vzpomínky zůstaly. Díky za jejich oživení :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 07 čer 2018 22:26 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
vitstar píše:
Letu zdar,
Tak tohle ve mě probudilo vzpomínky na mládí a naše pokusy s raketami a letadly na raketový pohon. Vysochal jsem tehdy z balsového hranolu a nějakých zbytků křídel z Komára, taky balsa asi 1,5, plomaketu F8 Crusader a na pohon sloužil raketový motor u kterého jsem vysypal výmetnou složku. No letělo to asi jako okřídlené polínko, i když na hod z ruky to docela klouzalo tak raketový motor to prostě rozdivočil a samozřejmě to nebylo nijak řízené. Takže let byl dost adrenalin a o přistání se dalo spíš mluvit jako o neřízeném pádu. Těch bylo celkem asi 5 a pak došlo k totální destrukci stroje. Pak jsem měl ještě motor na tablety, S1. nebo jak se to jmenovalo a ten jsem namontoval na takové házedlo vlastní výroby. Ten motor neměl moc výkonu a tak to taky moc nelítalo a nakonec mi to shořelo málem i s dědovým senem na louce. Takže tím moje éra raketového pohonu skončila. Ale krásné vzpomínky zůstaly. Díky za jejich oživení :mrgreen:


...každopádně jsem rád že jsem oživil krásné vzpomínky!
Comet je ale celkem jednoduchou a relativně levnou cestou zase nějaký raketový model mít a užívat si jeho vyjímečnost, kterou pohon raketovým motorem nabízí :twisted: nemyslíte... kdo se přidá?!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 22 čer 2018 21:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Konečně jsem doladil těžiště-ubral závaží vpředu abych se dostal na požadovanou hodnotu dle mých poznatků z létání a dostal jsem se na letovou hmotnost 302 g s nevyhořelým motorem... ještě zvážím s vyhořelým, ale i tak jsem s hodnotou spokojený ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 09:17 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
V pondělí jsem byl znovu létat s rakeťákem a dal jsem 3 lety a jeden nepovedený start, kdy letadlo nemělo dostatečný vztlak a zapíchlo se asi 3 metry před rampou do trávy, kde samozřejmě vyhořel motor, nedalo se s tím nic jiného dělat než počkat :lol: a toho kouře co bylo najednou všude kolem :mrgreen: :mrgreen: no, docela sranda s tímto letadlem ;)

Jinak přistávací hmotnost letadla je 281g, což má za následek že klouže ,,těžký na hlavu,, ...budu se na to muset ještě podívat a trochu ladit, protože mi přijde že by při stratu mohl být klidně těžký na ocas, síla motoru a úhel stoupání by si s tím měly hravě poradit a pak při návratu na zem, bude lépe vyvážený a mohl by i lépe a déle plachtit ....asi o vteřinu nebo dvě :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me-163 Comet +raketový pohon
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2022 15:46 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Po nějakém čase přidám novinku. V pátek jsem byl opět létat, tentokrát s novými motory Tendera TSP L-4, vše je vidět v natočeném videu. Průlet okolo famózní 8-)
Start na gumě pro snazší a jistější start je u mě už tak nějak standardem.
https://m.youtube.com/watch?v=hnc-62Mntyk



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 5 [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist