Právě je 19 kvě 2024 03:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 20:16 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Tak, a já se dneska po xté narodil. Sedím na lavce, promažu rok nejetou 15 mvvs v extře, vrtule master 15/6, nakopnu a jede, nechal jsem vybrblat nádrž a dotankoval, nakopnul, dám plnej, že to pošteluju, rána jak prase a vrtule ulítla (při předchozím startování rukou asi povolila matka-určitě). Tak jsem dostal vrtulí do hrudníku, to byla bomba jako když kopne kůň. Tak jsem se chytl, krev tekla, kolega co jistil přivázanou extru lapal po dechu, já taky. No, vrtule mě naštěstí jen sekla a odletěla doprava, ale naražený to mám pěkně a pár stehů tam mám taky. Být to o kousek výš, tak to mám v krku, nebo v hlavě. Nikdy, už nebudu před letadlem. Já skrz tu nohu kolem toho nemůžu běhat, tak jsem dosud všechno dělal zepředu, ale už raději vždycky někomu řeknu. Nikdy nebýt v rovině vrtule a naproti ní jen při startu a pak hned prchat za ní !!! Ale je to dobrý, už si dávám kabanos :)



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-13 Blaník
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 20:44 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Ahoj proboha to jsi měl štěstí jak hrom. Hlavně že jsi v pohodě. Vrtule je kurva a zrovna dneska jsem na ní čuměl z boku jak se pěkně vlní při přidání plynu ;) už to dělat nebudu :lol: .



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-13 Blaník
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 21:08 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Tak tohle znám, jednou se mi takhe roztrhla vrtule na zabíhané MVVS 3,5 a naštěstí nikoho nezranila. Jen se jeden z listů zapíchl do prkna na boudě siného cca 3cm a na druhé straně ho část koukala, ten druhý list jsme vůbec nenašli. Jednalo se o nějakou laminátovou vrtuli tedy spíš nějaký polyamid plněný skelným vláknem. Takže při představě, že jsem tam místo prkna já mi nebylo moc dobře po těle. Nejen před ale ani z boku v okruhu vrtule se je lépe nevyskytovat. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-13 Blaník
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 00:37 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Puma163 píše:
Tak, a já se dneska po xté narodil...

Taky sem dneska málem přišel o život. Jel sem na kole do práce a ženská mi nedala na hlavní přednost z boku z leva do mě napálila nějakým modrým pikupem. První náraz přišel do přední vidlice, která se přelomila (síla materiálu asi jako má člověk holení kost). Ráfek to totálně zdeformovalo a olejové tlumiče sou taky na odpis. (2 měsíce starý kolo - nasere). Tenhle náraz mě katapultoval přez kapotu na čelní sklo a zádama, hlavou jsem ho na místě spolujezdce rozbil a promáčknul dovnitř a za letu sem ještě stihnul kolenem promáčknout nějakej plech. Chvíli mě trvalo než jsem se vzpamatoval z prvního šoku a slez z auta. Po svejch jsem došel ke kolu, který bylo 5m jinde. První co mi vypadlo z pusy: "Ale já měl přednost" :evil: Kolo sme pak naložili a odvezla mě domů a pak na rentgen, kde vůbec nic nezjistili, prej sem úplně OK, ale bolí mě celej člověk jako po opravdu pořádný nakládačce, hlavně záda a hlava. Asi začnu vozit helmu. Zatím sem nikdy neměl nic zlomenýho, ale kdybych jel jenom o chlup rychlejc, tak tam kde byla vidlice bych měl nohu a myslím, že by neměla šanci. Jel sem z kopečka a na tachometru něco přes 40km/h auto už bylo naštěstí dost zbržděný, ale i tak to byla strašná šlupka. Můžu být rád, takových už je na vozíčku nespočetně.
A ještě jeden malej zázrak tuhle zprávu jsem napsal z notebooku, který jsem měl v batohu, není na něm ani škrábanec, kalkulačka co byla o kapsu vedle je na kaši. Jako slisovat noťas mezi tělem a rozjetým autem bez poškození to je fakt síla. :shock:

P.S. Ještě že jsem nevyhodil prachy za kolo s kotoučovýma brzdama, beztak to šlo do smyku, takže je to jedno co mám za brzdy.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 11:09 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Tak kolo ti cvakne z pojistky, ne. Přesně tak jsem já přišel o tu nohu. Dostal jsem Tatra 603 tou gumovou špicí přímo pod koleno a jak mě to nabralo, tak hlavou jsem protrhnul roh střechy ten plech. Byl jsem týden v bezvědomí, krvácení do mozku atd a řekli tehdy rodičům, že su mrtvej. Ale nějak jsem se probral po týdnu. Jenže, jak jsem byl mimo, tak nohu dali do sádry, kde otekla no a pak šla pryč, už jen počkali měsíc na sněť aby měli důvod a bylo to. Helma na kole je základ přežití !!! Čím kvalitnější, tím lepší !!!



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-13 Blaník
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 11:10 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
vitstar píše:
Tak tohle znám, jednou se mi takhe roztrhla vrtule na zabíhané MVVS 3,5 a naštěstí nikoho nezranila. Jen se jeden z listů zapíchl do prkna na boudě siného cca 3cm a na druhé straně ho část koukala, ten druhý list jsme vůbec nenašli. Jednalo se o nějakou laminátovou vrtuli tedy spíš nějaký polyamid plněný skelným vláknem. Takže při představě, že jsem tam místo prkna já mi nebylo moc dobře po těle. Nejen před ale ani z boku v okruhu vrtule se je lépe nevyskytovat. :mrgreen:

No, po včerejšku jsem s vrtulema na věky věků vyškolen :)



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 12:31 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
No tak v katastrofickém víkendu pokračuju... sice ničím co by ohrozilo zdraví nebo život, ale odpálil jsem si teď lipolku. Nabil jsem ji a chtěl na nabíječku připojit další... no a místo do nabíječky jsem ji zapojil do té nabité lipolky. Od té nabité se zasvítilo, začmoudilo, kontakty se spekly dohromady. Samozžejmě ani jedny štípačky jsem neměl u sebe. No ještě že se to aspoň nenafouklo a nebouchlo. Ta nenabitá lipolka přežila, ale u té druhé se přetavily kontakty. Zkusím ji ještě opravit, ale půjde už jen max. do něčeho pozemního.

Honzo, spíš než helmu by sis měl pořídit nějaké auto, klidně starší. Přeci jen v tom autě je člověk trochu víc chráněný a modely by se ti taky líp vozily. ;-) No a tu helmu na kolo taky.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 15:16 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
zdekar píše:
Honzo, spíš než helmu by sis měl pořídit nějaké auto, klidně starší. Přeci jen v tom autě je člověk trochu víc chráněný a modely by se ti taky líp vozily. ;-) No a tu helmu na kolo taky.

Jo to mi už říkalo spousta lidí. Když to přeženu, tak bych si potřeboval znova udělat řidičák. 2 roky jsem neřídil a před tím jenom autoškola, ale asi budu muset překonat strach, něco si koupit a přivést to domů jestli to ještě zmáknu :oops:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 17:00 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Tak se pokochejte :shock:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tak jsem se dneska po xté narodil.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 18:31 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
No kluci,že by nějaký skvrny na slunci?Třeba,už pro tento rok máte vybráno,berte to tak. ;)


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist