Právě je 17 čer 2024 16:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 22:47 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tak jsem si poprvé objednal plánek z MHM od Pavla Bosáka P 47 Thunderbolt o rozpětí 1440 mm na motor 3.5 -6.5 ccm. Musím však napsat, že mne hluboce zklamal :? Už před nákupem na e-shopu mne zarazilo, že nemají ani miniaturní náhled plánku. Nicméně jsem si řekl, že zatím jeden plánek zkusím objednat. Platba jedině předem na účet, proč ne, u RC revue to taky tak dělám. Dnes po 18 dnech od přijetí platby plánek přišel ( konečně). Rozbalím ho a koukám na něj: plánek strašně odfláknutý a už od pohledu neseděly púdorysné tvary směrovky, výškovky o proti skutečné předloze. Šíleně ostré zaoblení, do očí bijící a celkově úzké, že tohle nemůže být z daleka ani napodobenina tohohle jinak skvělého drobečka. Většinu zaoblení trupu a třeba taky konce eliptického křídla autor řeší vybroušením z plného blloku balsy, (ale opravdu velký kus). Kdyby si člověk udělal vlasní plánek podle monografie udělal by líp. Přitom už pár plánů od Bosáka mám z dřívějších dob, ale tohle bylo fakt moc. Rád bych věděl jestli máte někdo zkušenosti od dalších plánků z MHM a nebo dobře vědí, proč nedají aspoň malý náhled plánku v e-shopu. Mél jsem v plánu ještě další plánky včetně B17, ale po dnešku si radši stáhnu tenhle plánek z Outerzone.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 20:58 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Žádný plánek z tohoto časopisu nemám, ale už mám taky špatné zkušenosti, že za peníze co jsem za plán zaplatil, dostanu pro mě nevyhovující cosi..... někdo podle toho třeba éro postaví, ale jak to vypadá na plánu a pak ve zkutečnosti, to už bývá horší :(

Ale P 47 vypadá na fotce u plánku velmi pěkně :lol:

Já zase určitě nedoporučuju koupit ,,Gee Bee R1/R2 Super Sportster,, tuším že z RC modelů a ,,Airco DH-2,, mě taky zrovna neoslovilo (stejný prodejce). Abych ale jenom nehaněl, minimaketa ,,Heinkel He-119,, je naprosto dokonale propracovaná a nemohu NIC vytknout! Bude z toho asi povedený model :P



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 21:47 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
To jsem si taky říkal, že podle fotky to vypadá hódně slušně, ale opak je pravdou. :lol: nejvíc odfláknutý je trup, přepážek jen pár kousků, Na monografiích jich bývá víc :lol: Co se týče detailů tak ty si musíš domyslet a hlavně přední část trupu . Taky uložení motoru a vyosení si taky musíš navrhnout sám :lol: úhel náběhu křídla a VOP ma 0°. Stavit podle plánu může opravdu zkušený modelář a ještě s úpravami. Ocasní plochy jsou typické Bosákovy. Velmi strohá konstrukce z 5mm balsy a z obou stran 3 mm potah balsou. A při tak malém éru je ta tloušťka zbytečná, taky udávaná hmotnost a přemotorování celého modelu, aby to pak vůbec letělo.
No, ten můj zvětšený plánek z gumáku 1:20 je stokrát vypracovanější :lol: Chtěl jsem podle Bosákového plánku dořešit nějaké detaily na mém Thunderboltu, ale podle něj to nepůjde :lol: Chtěl jsem si ještě objednat Lavočkina, ale radši si upravím plán upoutané makety od Fary :lol: A na B17 taky od něj už nemám odvahu, pokud neuvidím náhled. :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:06 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak jestli dáš B-17, jsi dobrej a budu tiše závidět :oops:
Nebylo by lepší podívat se na něco použitelného z Outerzone?
Už odtud nějaké tisknuté mám a kolikrát jsou víc než dobré! Tiskne mi je jedna paní v Náchodě a můžu si říct jestli 1:1, nebo třeba mírně zvětšené dle mého požadavku. Nejdřív ji to dělalo problém, když byl plánek na víc než jednom archu a já chtěl upravovat velikost, ale už se to naučila a stačí ji to poslat večer v 11.hod emailem v PDF a ráno do 9.hod mám odepsáno že je hotovo 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:14 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Jo a to nejdůležitější :lol: Udávané rozpětí na MHM 1440mm a ve skutečnosti na plánu má 1060 mm. Když si představím , že by měl mít skoro 2 kg a 6.5 motor. :lol: nevím, nevím jak by to lítalo :lol: :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:25 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Ta B 17 a nebo Lancaster je hudbou budoucnosti :lol: Před tím bude ještě B 25 z Outerzone a to je taky ještě budoucnost :lol: První jsou na řadě ještě další polomakety z WW2. Já jen, že tam ten plánek na MHM mají. Ale myslím, že z Outerzone jsou daleko lepší. A 420,-za Bosákovu B17 dávat nebudu když ani nevíš jak vypadá. To si radši zajdu do tiskárny a nebo poprosím kolegu modeláře Rexe ;) :lol: samozřejmě to nebude zadarmo :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Jo a to nejdůležitější :lol: Udávané rozpětí na MHM 1440mm a ve skutečnosti na plánu má 1060 mm. Když si představím , že by měl mít skoro 2 kg a 6.5 motor. :lol: nevím, nevím jak by to lítalo :lol: :lol:


Ten rozdíl v rozpětí opravdu myslíš vážně :shock: :shock:
Jestli jo, tak to je fakt síla :!:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Ta B 17 a nebo Lancaster je hudbou budoucnosti :lol: Před tím bude ještě B 25 z Outerzone a to je taky ještě budoucnost :lol: První jsou na řadě ještě další polomakety z WW2. Já jen, že tam ten plánek na MHM mají. Ale myslím, že z Outerzone jsou daleko lepší. A 420,-za Bosákovu B17 dávat nebudu když ani nevíš jak vypadá. To si radši zajdu do tiskárny a nebo poprosím kolegu modeláře Rexe ;) :lol: samozřejmě to nebude zadarmo :mrgreen:


B-17 mě ani tak neláká, jako Lancaster a když už si se o něm zmínil, nebudeme stavět stejného :?: :lol:
http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2860
Ten mi totiž docela padl do oka, ale až po jiné plánované 4-vrtuli :mrgreen: ale to je hudba budoucnosti a víc neřeknu ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:48 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
REX píše:
hashpi píše:
Jo a to nejdůležitější :lol: Udávané rozpětí na MHM 1440mm a ve skutečnosti na plánu má 1060 mm. Když si představím , že by měl mít skoro 2 kg a 6.5 motor. :lol: nevím, nevím jak by to lítalo :lol: :lol:


Ten rozdíl v rozpětí opravdu myslíš vážně :shock: :shock:
Jestli jo, tak to je fakt síla :!:



Ano ten rozdíl je opravdu 380 mm. Jsem to šel ještě jednou přeměřit. :oops: Velikost celého éra je skoro totožná s mým elektro P 47 v M 1:12


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánky z model hobby magazínu
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 22:52 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Taky se mi víc zamlouvá Lancaster, hlavně proto, že se týká víc našich evropských dějin. A tyhle bombardéry sypaly pumy na mého dědu, když byl v Berlíně jako nuceně nasazený.
Ten plánek pak můžeš vytisknout 2x :lol: :lol: :lol: :lol: Je to přesně on :lol: :lol:


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist