Právě je 19 dub 2024 21:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 24 říj 2022 08:35 
Znalý uživatel

Registrován: 05 črc 2022 21:05
Příspěvky: 59
Tak rozhodnuto jest, alespoň v PS viz. https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... 8#p2532788

Už to studovat nehodlám, pouze jsem do toho nakoukl, ale nemám z toho pocit, žeby se svazu v tom povedlo něco pozitivního pro modeláře prosadit.
Ale možná se pletu, to ať posoudí jiní, ale především od příštího roku to ukáže praxe... :?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 26 říj 2022 12:49 
Znalý uživatel

Registrován: 05 črc 2022 21:05
Příspěvky: 59
A je to tady!



Armáda ČR hledá piloty dronů. 8-)

Tak vzhledem k titulku tohoto vlákna, historii kolem problematiky a tomu co se pro tvorbu vhodných podmínek k výchově takových potenciálních kádrů v EU a CZ za poslední léta událo, mne tahle inzerce opravdu rozesmála a pobavila... :lol: :roll:
V Bruselu by se měli probudit, nebo to tam rovnou zrušit... :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 26 říj 2022 17:10 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
Škoda, že nejsem mladší, teď už zdravotní klasifikaci "A" nedám, i když hodnost bych jako rotný v záloze splňoval :) Jaké by bylo pro FPV modeláře lepší zaměstnání, než si létat s nejlepší dostupnou FPV/RC výbavou a ještě za to brát plat? ;)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 26 říj 2022 19:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Jó, tak to by pro tebe LEONE bylo asi zaměstnání snů! ;)
Za to já bych splňoval tak maximálně tu maturitu 8-) :lol: :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 01 lis 2022 11:03 
Znalý uživatel

Registrován: 05 črc 2022 21:05
Příspěvky: 59
Ták a teď budou mít utrum možná už i lodní modeláří...
viewtopic.php?p=8150&#p8150


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 25 pro 2022 19:49 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 511
Bydliště: střední EU
Tak jsem málem před chvílí spadl ze židle.

Hledám si tak něco v kalendáři Klemu na rok 2023 a najdu tam tohle. :shock:
https://svazmodelaru.cz/klem/Kalend2023 ... .php?id=62

To ještě nic nebylo. Nedalo mne to a koukám do jejích kalendářů akcí od r. 2020 a... no právě, velké NIC a to mne fakt dostalo. :roll:
Zdá se, že jim fakt začíná téct do bot, bo pochybuji žeby ten můj postesk zde, někdo od nich četl či natož na to takto zareagoval ...
Nebo myslíte, že bych mohl očekávát poděkování za inspiraci či nedejbože omluvu? :lol:
viewtopic.php?p=7996#p7996

Zůstávám realistou.
Asi se tá snaha centrály prosadit do novely leteckého zákona výhody pro organizované moc nezadařila a tohle bude spytování svědomí... ;)
Tak něco navíc se tam centrále pro organizované opravdu prosadit povedlo viz. Díl 3 Spolky, ale že bych to s velkou slávou nazýval výhodami? :o
Třeba se to někomu s klótovýmí rukávami na klubech bude líbít. Inu proč né, proti gustu... :lol:

Popravdě ty organizátory takové akce ale za to lze jen a pouze pochválit a poděkovat jim!
Jen je pro modelařinu velká škoda, že nic takového před tím neexistovalo...



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 01 led 2023 11:02 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
Hlavně by měly kluby zapracovat trochu na propagaci a komunikaci u mládeže a jejich rodičů, když už EU zakázala dětem modelařit samostatně. Například tady v Dobrušce zanikl dětský modelářský klub prý pro nezájem dětí a přitom mám už od několika mých známých informaci, že by klidně své děti před lety rádi do nějakého modelářského koužku klidně dali, kdyby o něm věděli, že něco takového u nás vůbec existuje :lol: Jak z okolí Dobušky, tak z vedlejšího Nového Města...
Mimochodem Rexi, ty jsi taky místní, nevíš, jestli tady na LKNM oficiálně stále funguje místní modelářský klub Elton? Vím, že se tam někteří jeho členové stále scházejí (naposledy včera při oficiálním Silvestrovském poletu, kam přišlo asi 20 modelářů), ale nevím, jestli ještě jako kluboví pod SMČR. Někde jsem zaslechl, že se tu klub rozpadl už před mnoha lety.

EDIT: oprava gramatických chyb


Naposledy upravil LEON dne 01 led 2023 13:37, celkově upraveno 1


_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 01 led 2023 13:16 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
LEON píše:
Hlavně by měly kluby zapracovat trochu na propagaci a komunikaci u mládeže a jejich rodičů, když už EU zakázala dětem modelařit samostatně. Například tady v Dobrušce zanikl dětský modelářský klub prý pro nezájem dětí a přitom mám už od několika mých známích informaci, že by klidně své děti před lety rádi do nějakého modelářského koužku klidně dali, kdyby o něm věděli, že něco takového u nás vůbec existuje :lol: Jak z okolí Dobušky, tak z vedlejšího Nového Města...
Mimochodem Rexi, ty jsi taky místní, nevíš, jestli tady na LKNM oficiálně stále funguje místní modelářský klub Elton? Vím, že se tam někteří jeho členové stále scházejí (naposledy včera při oficiálním Silvestrovském poletu, kam přišlo asi 20 modelářů), ale nevím, jestli ještě jako kluboví pod SMČR. Někde jsem zaslechl, že se tu klub rozpadl už před mnoha lety.


Jediné modelářské centrum které tady v okolí pro děti nějakým způsobem funguje, je v České Skalici... Ale nemá to nic společného a letadly, ale zaobírají se mašinkami a modulovým kolejištěm. A když jsem napsal že funguje nějakým způsobem, tak tím jsem měl na mysli ze z mého pohledu a zkušeností s nimi je to spíš o ničem! Vyzkoušeno osobně na mých dětech a i kdyby sebevíc chtěli ( děti) do kroužku je tam už nedám :(

O modelářském klubu Elton jsem donedávna ani nevěděl že něco takového existuje, dozvěděl jsem se spíš náhodou, ale s tím že je to asi v úpadku, alespoň co jsem pochopil.

Že se nějaká parta pravidelně scházela na letišti v N.Městě , to vím, ale řekl bych že přes rok už jsem je tam snad ani neviděl a že ještě funguje silvestrovské polétání, to už je asi dlouholeté pravidlo a že mají celé letiště pro sebe, protože na Silvestra většinou velký provoz není, spíš žádný. Můj názor na partu kolem letiště N. Město je spíš horší, doslechl jsem se, že tam nejsou bůh ví jaké vztahy, takže člověk asi o nic nepřišel....

Jediný klub který tady v okolí ještě funguje je model klub Náchod s modelářským letištěm na Vysokově vedle velkého, párkrát mě lanařily, jak v dávné minulosti, tak relativně nedávno, když jel jeden jejich člen kolem na kole a zastavil se na pokec když nás potkal létat na jedné polní cestě. Po prvotním příslibu že se k nim rád přidám, jsem si to časem rozmyslel. Ale pokud se někdy do nějakého klubu budu chtít přidat, budu asi usilovat právě o tomhle.

Pak ještě co vím, vznikl jeden klub, na základě nutnosti dnešní legislativy, nedaleko Nového Města. Pár bližších info mám, ale zakládající členové chtějí mít spíše klub komorní (skoro by se pomalu dalo říct, rodinného typu) a myslím že úplně o nějaké velké masové rozšíření nestojí...

Můj názor na dění kolem modelářství a létání s RC letadly je takový, že se menší kluby pomalu rozpadají, nebo začínají být uzavřenější, skoro se z nich stávají až neoficiální bez velkých společných akcí na jaké jsme byly v minulosti zvyklý. Domlouvá se na létání jen určitá skupina stálých lidí. Samozřejmě že to tak není všude, jinde to určitě ještě normálně funguje, ale naznačuje to, jakým způsobem se to do budoucna bude ubírat. Úpadek už začal!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 24 lis 2023 22:58 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 511
Bydliště: střední EU
Noo, prostě karma, ta bývá zdarma a v tomto případě skoro obratem...

Nějak se to těm organizovaným bortí, slíbené výhody v čoudu viewtopic.php?f=52&t=785&start=30, teď tohle.
Že jim to ani není blbý obracet se teď na neorganizované... :shock:
https://www.facebook.com/groups/5517525 ... 786349926/



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Umožníte zakázat modelaření parlamentem ČR?
PříspěvekNapsal: 25 lis 2023 08:35 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ta výzva na FB od SMČR je fakt komická, zejména v kontextu vyhazování lidí z jejich svazového fóra Mánie lidi jak na běžícím páse :lol: Možná, kdyby méně BANovali, tak by měli více čtenářů :lol: Nedávno si mě stěžoval kolega důchodce Milan, kterého na starý kolena učím používat internet a sociální síťě, aby mohl sám aktivně sbírat informace z modelařiny, že mu nejde se na Mánii přihlásit. Dostal bez jakéhokoliv varování BAN, ani neví za co, napsal tam jen asi dva příspěvky :lol: Stejně tak další kolega důchodce, Rasil, který občas chodí i sem. Ale hned jsem jim tuhle výzvu SMČR na FB přeposlal, třeba naše svazáky na FB podpoří, když už je bohužel nemohou podporovat na jejich svazovém fóru ;)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist